Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Nem tudok aludni (? )

Segítség! Nem tudok aludni (? )

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok. Már szinte mióta megszülettem alvásproblémákkal küzdök. Voltunk már alváslaborban, 6 évesen ott kellett aludnom. És még emlékszem pár orvoshoz menésre is emiatt.

De végleges megoldás nem lett, csak jobb-rosszabb időszakok.

Ha szégyen,ha nem, 15 éves koromig a szüleimmel aludtam:(( (vagy feküdtem) felváltva hol apával, hol anyával:(

Most épp egy rosssabb időszak van, nyár eleje óta szinte egyszer sem aludtam ki magam úgy rendesen

Lefekszem aludni,hulla fáradt vagyok, úgy hogy előző éjjel is egy pár órát aludtam,és egy nehéz napon vagyok túl. Még sportolok is. És úgy hulla fáradtan,álmosan fekszem.

Csak fekszem és egyszerűen képtelen vagyok elaludni.


Mindent kipróbálok ilyenkor, és mégis mintha valami miatt le lenne blokkolva ez a képességem, egyszerűen mintha képtelen lennék elaludni

A legjobb eset, amikor 2 óra alatt elalszom(ennél jobb még soha nem volt), a legrosszabb, a semmi alvás

Stresszes vagyok, veszekedek a szüleimmel, hisztis vagyok, ideges és gyenge

Egyszer nem bírtam felmenni a lépcsőn a suliban:((

A nyáron össze is estem.

Mit csináljak?? Egyáltalán hogy kezdjük el újra a kivisgálást? Valami tipp addig is?



2019. szept. 26. 18:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Most vett anya valeriana night fortét. Ez jó lesz valamire(ideiglenesen legalább)?
2019. szept. 26. 18:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Valakinek beválik a valeriana, én nem tartozok közéjük. Esetleg kipróbálhatod a melatonint, bár az se mindenkinek működik és elég drága. Alvás előtt 1 órával meleg fürdő, magnézium. Állítólag a banán is jó mert triptofán van benne.
2019. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. szept. 26. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden jót
2019. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos az alvást sok tényező befolyásolja.


Azt mondanám még egszer menj be alvás vizsgálatra abból sose elég egy, mert tudod hova mész és eleve stresszelsz majd azon hogy mi lesz majd ott akkor + zavarnak és hamis eredményket mérnek így legtöbbször.


Nem tudom hogy szoktál aludni de tudni kell hogy az alvásnak teljes sötétségben kell zajlania ugyanis ekkor termelődik egy olyan hormon ami segít elaludnod , ha egy kis fény is van ami zavar téged akkor az a hormon már nem jól fog hatni, esetleg próbálj olyan alvó szemüveggel aludni.


A másik dolog hogy ha kóros hullámaid vannak alvás közben amire szintén a korházi megfigyelés lenne a megoldás.

Ne egyél és olvass alvás elött 1 órával, kevesebbet igyál hogy ne legyen tele a gyomrod.


+ nem akarom az ördögöt a falra festeni de hallottam egy olyan esetről ahol a gyerek nem tudott a szülei nélkül elaludni , ezért elvitték pszichológushoz a lányt és kiderült hogy ennek pszichés okai vannak. A lány részt vett egy egy hetes kezelésen és onnantól kezdve tudott egyedül aludni.Lehet nálad is találnának valamit ami miatt nem mertsz/akarsz/nem tudsz aludni , lehet van valami a tudat alattidba ami gátol az alvásban , akár félelem egy régi emléktól, rémálmoktól, stb

2019. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!