Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csipesszel kiszedtem az...

Csipesszel kiszedtem az orrszőröm nagy részét, lesz belőle valami bajom? Mit tudnék tenni? Milyen hamar nő újra az orrszőr?

Figyelt kérdés

Marha nagy hülyeséget csináltam. Zavart a hosszú orrszőröm, úgyhogy fogtam a csipeszt és elkezdtem szedegetni. Félúton eszembe jutott hogy talán ez nem a legjobb ötlet, rá is kerestem, biztonságos-e kiszedni. A válasz: NEM. Mindenféle fertőzést össze lehet szedni mert az orrszőr nem szűri a levegőt, meg elfertőződhetnek a kis sebek.

Na, én nem az összeset szedtem ki és nem is nyúltam mélyre, csak az elöl lévőket. És továbbra is van elöl valamennyi orrszőröm (ritka, de van). A másik (hál istennek csak egyet szadiztam meg) orrlyukamban jóval több van, mert ugye azt nem piszkáltam.

Szóval nem lett 100% szőrtelen az orrom. (Meg gondolom beljebb is vannak szőrök, nem csak a bejáratnál, nem?)

Miután rájöttem, hogy hülyeséget csináltam és ez veszélyes első körben bekentem (belül) Bepanthen Plus-szal, de azt kicsit később letöröltem mert találtam Betadint, ami ugye kifejezetten nyálkahártyára jó, tettem egy vattapamacsra és kentem a felületekre ahonnan szedtem. Szóval elvileg a fertőtlenítés része első körben megvolt.

Jelenleg otthonról dolgozom, a héten csak egyszer fogok bemenni a városba úgyhogy túl sok baktériummal meg szennyeződéssel nem is találkozom.

Ha figyelek arra, hogy többször fújjak orrot (szóval ne gyűljön fel kosz, por, stb. az orr-arcüregemben) és egyszer-egyszer bekenem betadinnal akkor elméletileg rendben kéne legyek, nem?

Milyen hamar fog visszanőni az orrszőröm?



(Tudom, hogy az esély a komoly fertőzésekre és nagyon komoly problémákra - főleg a halálra - nagyon kicsi, de ha lehet nem szeretnék én lenni az egyik példa arra, hogy ez létezik. És igen, tanultam a dologból, ilyen többet nem lesz.)



2019. szept. 30. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem tályog lett pár orrszőr kihúzásából.Nagyon veszélyes, de ezt te is olvastad. Vegyél orrszőrnyírót. De akkor meg szúrhat a rövidre vágott szőr.
2019. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jajj nyugi, semmi baj. Nem szoktál youtubeozni? Csomó idióta férfi kigyantáztatja az orrszőrét. Amúgy dmben, rossmannban lehet kapni orrszőrnyírót, nyugodtan használd,ha zavar a kinézeted.
2019. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
#1 persze, meg még rákot is kaphat tőle nem? Meg ráesik egy jegesmedve.
2019. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem már ki teljesen és még élek. Most is lényegében nullára nyírom,csak már orrszőrnyíróval. Sajna lány létemre bokor van az orromban :(
2019. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kicsit paranoiás vagyok :D


Viccen kívül #3 lehet olyan fertőzést kapni az orrszőrszedegetéstől amibe belehalsz. Megtörtént, nem is egyszer, de azért kicsi rá az esély. Szóval elég komoly dolgok lehetnek belőle. Hogy tályog...

Lényeg a lényeg sokkal komolyabb a dolog mint amilyennek hangzik.

2019. szept. 30. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként fiú vagy lány vagy? (előző vok)
2019. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 nem tudom ennek mi köze a kérdéshez, de lány vagyok. Engem is vert az élet a genetikával, a marha szőrös apámra ütöttem. Mondjuk annyira nem vészes, normál esetben nem zavar.. ez csak pillanatnyi gyengeség/agymenés volt.
2019. szept. 30. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Háát én kb havonta kiszedem csipeszel full az összeset évek óta. Sose volt semmi bajom :)
2019. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!