Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire ideális ez a testúly?

Mennyire ideális ez a testúly?

Figyelt kérdés
165 cm, 48 kg, 16/l

2019. okt. 2. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Átlag alatti a súlyod. Vannak étkezési problémáid?
2019. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már egy éve kb hogy nem tudok normálisan enni mert vagy bezabálok vagy egésznap alig eszek valamit. Nem tudom hogy mi számít evészavarnak de még sosem mentem el ilyesmivel orvoshoz. Tavaly nyár óta vagy 5-6 kilót fogytam de nem voltam vele tisztában mind addig amíg nem került elem a mérlegbe.
2019. okt. 2. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez lehetséges, hogy étkezési zavar. Tudom nincs ínyedre a véleményem, de szerintem érdemes lenne meglátogatnod egy pszichiátert. Ha tovább fogysz előbb-utóbb úgyis ez lesz a vége és idővel egyre nehezebb lesz változtatni. Vagy, ha gondolod írj privátban
2019. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alacsony. Ha ilyen vagy alapból, akkor rendben van, de nem javaslom a diétázást.
2019. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok ilyen alapból. Amúgy a bmi-m még normális.
2019. okt. 2. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem válaszolók. Sajnos tényleg kevés egy csöppet, még egy 10 kilót simán felszedhetnél, de akár 60-ig is simán felmehetnél:) Igazából BMI alapján olyan 55-68 kiló között lenne a számodra ideális testsúly. Ez persze csak irányadó, mert az alapvető testi adottságok is meghatározóak, de egy nagyjából pontos megközelítés.
2019. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit kevés. (BMI szerint is az, valamit rosszul számoltál) saccra 52-53 kiló körül indul az ideális súly alsó határa ehhez a magassághoz.
2019. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg 48/(1,65*1,65)= 17.63 a BMI indexed. Ha megvizsgáljuk a populációban a 16 éves lányok testtömegét és azzal összehasonlítjuk a Te testtömeged akkor kb. a 10. percentilisnél helyezkedsz el. Ez azt jelenti, hogy a veled egykorú lányok 90%-ának nagyobb a testtömege, mint a tied. Vagy fordítva, a 16 éves lányok csak 10%-ának kisebb a testtömege a tiednél. Az ideális érték az 50-es percentilis. Ennél az értéknél a BMI érték 16 évesen 21.5. Fordítva gondolkodva kiszámítható hány kg kellene legyél, hogy a 16 éves populációban átlagos testtömeggel rendelkezz. x/(1,65*1,65)= 21.5, X=58.5. Tehát 58.5 kg-os testtömeggel lennél átlagos testtömegű 16 éves.


A percentilis számítását leellenőrízheted az alábbi weboldalon található ábrával.(ahol a 16 éves kórhoz tartozó egyenes metszi a kb. 17,5-es BMI egyenesét, ott fut a 10-es percentilishez tartozó görbe) [link]

2019. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!