Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyerkőcök vércsoportják...

Fixum2012 kérdése:

A gyerkőcök vércsoportják mikor határozzák meg? Terhesség alatt - után?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy születéskor, de szerintem ha “kellene” pl betegség miatt, akkor lehetne a terhesség alatt
2019. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem végzik el rutinból, hacsak nem RH negatív az anya. Legalábbis évtizedekkel ezelőtt, amikor én voltam érintett a dologban, nem végeztek vércsoport vizsgálatot az újszülöttnél.
2019. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem végeznek rutinszerűen vércsoport vizsgálatot az újszülötteknél, csak ha oka van, pl. RH inkompatibilitás. Miért is végeznének indokolatlanul? Pénzbe kerül, értelme nem sok van.
2019. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányomnak májbiopsziája volt 7 hónaposan, még akkor sem nézték rutinból a vércsoportját meg!!


Ez 2016ban volt.


Most 3.5 éves, azóta sem tudom a vércsoportját. Sajnos nem nézik meg születéskor.

2019. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat akkor lehet rosszul tudtam, csak magamból kiindulva a babakori kiskönyvemben (oltások, mindenféle adat) első oldalán a súlyom és minden adatom mellett ott volt a vércsoportom is és eddig minden (évfolyamtárs általánosból, gimiből, egyetemről) velem egykorúval is így van. De akkor lehet hogy ez egy időben volt csak “divat”
2019. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
Terhesség alatt nem tudják meghatározni mert a gyerek vére keveredik az anyjáéval a méhlepény miatt. Születés után kb. egy héttel lehet pontosan megmondani amikorra a gyerekben az összes vér "saját" de mostanság ha nem indokolt, nem csinálják meg. Az én kiskönyvemben sincs benne. Vesznek tőlük vért születés után de mást néznek benne.
2019. okt. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha problémás a szülés akkor utána meg szokták határozni
2019. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: A két vér nem keveredik, pont a vércsoportok összeférhetetlensége miatt nem is keveredhetnének. De a mintavétel valóban nehezebb.
2019. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Sarkítva írtam, igaz, nem szó szerint keveredik a 2 vér de pl. az anyai antitestek simán átmennek és egy szerológia is adhat fals eredményt, emiatt kell erre figyelni.
2019. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!