Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Korpás hajra nincs megoldás?

Korpás hajra nincs megoldás?

Figyelt kérdés

Amit eddig kipróbáltam:

-korpásodás elleni sampon

-mindig vigyázok ne fázzon meg a fejbőröm vagy ne izzadjon be

-nem mosom 1-2 naponta hogy megmaradjon a természetes védőréteg

-csináltattam labort nincs e gyulladás valahol a szervezetemben

-megnézettem a fogaimat,bár nincs panaszom,de rendben vannak


Nem és nem múlik a korpa.Hajam nincs festve,picit őszül,nem vasalom se hajlakk se semmi ilyesmi csak hajatszáritok mosás után de igyekszem nem égetni.

Mit tehetek még?Nagyon kellemetlen mert ápolatlannak érzem magam emiatt pedig igényes vagyok.És viszket is néha.


2016. máj. 1. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem 27 éve nincs megoldás. 12 évesen elkapott valami, a bőrgyógyász sem tudta mi az, nagyon durván ilyen lapokban alakult ki és jött le.

Akkor anyámnak sikerült valamit kikisérletezi amitől ez az agresszív dolog elmúlt, de egy normál korpásodás megmaradt, ez meg van 27 éve. A korpa elleni cuccok, csak pár hétig jók, aztán immunissá válik és rosszabb mint akármi normál sampon. Szával én ezeket már hanyagolom egy ideje, mert mind gagyi.

Ami jót tett neki, az a régi WU2 volt, de szerintem már azt is másképp csinálják hogy az előállítása olcsóbb legyen, de már nem jó.


Amit még megfigyetem, hogy tólzottan gyakran sem szabad mosni, heti max 2. Ha olya a munka hogy gyakrabban kell, akkor kiszárad.


Egy fodrász mondta még nekem, hogy higítani kell a samponokat, mert azok is szárítják.


Kb. ennyit sikerült elérnem sok kisérletezgetéssel.

2016. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz vagy /és hajdiagnosztához. Sok bőrgyógyász ajánlj ilyen makacs korpa esetén valamilyen erősebb gombaölő készítményt pl.

Vannak olyan hajdiagnoszták, akik a vizsgálat után rá akarnak beszélni valamilyen drága készítményre, hogy csak az jó. A hajdiagnosztikai információ jó, mert felhívja a figyelmed, pl. melyik vitamint, ásv. anyagot lenne jó nagyobb dózisban alkalmaznod, csak figyelj oda, milyen terméket akarnak rád sózni, mert ez is előfordulhat.

2016. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Labor előtt voltam bőrgyógyásznál.Nem használt semmit amit felirt mert nincs gombám és a kénes sampon sem jó.Első köszi akkor higítom a samponokat.Ment a zöld kéz nektek :)
2016. máj. 1. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem használt eddig semmi, amit a bőrgyógyász mondott, akkor érdemes visszamenni hozzá vagy egy másik bőrgyógyászhoz.

Én anno másikhoz mentem, mert a korábbi doki mindig ajánlott valamit, de egyik sem használt. Azt mondta, már annyit kipróbáltunk és semmi nem használ, akkor biztosan pszichés alapon van. Ekkor mentem el másikhoz.

Ő vett mintát a fejbőrömből, elküldte laborba és az eredmény alapján írt fel valami folyadékot (már régen volt), meg antibiotikumot. 10 nap után már alig voltam korpás. Azóta is csak kevés korpa jelenik meg (más nem is veszi észre, csak én, ha nagyon nézem), a mosás után vagy 5 nappal és heti egyszer mosom.

Szóval én a bőrgyógyászt ajánlanám újra vagy egy másik bőrgyógyászt, a hajdiagnosztikával együtt.

2016. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na,akkor meglépem ezt is.Köszi
2016. máj. 1. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Esèlyes a pikkelysömör, ha lapokban hámlik, arra szteroidos sampon kell, mástól nem fog javulni.
2016. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: nekem ez a 80-as években volt, akkor nemt duom miket írt fel a doki, de csak jobban kiszáradt tőle, meg anyám emlékei szerint hullott is belőle, én csak a tortúrára emlékszem. Egyszer csak elmúlt, és maradt egy normál korpásodás. Egyébként a kénes sampont egyzser próbáltam, attól is nagyon kiszáradt.
2016. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lapokban hámlik,csak normál korpa csak roppant ragaszkodó.
2016. máj. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!