Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi vizsgálat napjára...

Orvosi vizsgálat napjára lehet kérni betegszabit/táppénzt?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában sokszor kell orvosokhoz járnom, mivel egyik sem tudja megállapítani, mi a bajom, és küldenek egyik helyről a másikra. Legtöbbször csak délelőttre kapok időpontot, és ott még várni kell 2-3 órát, tehát a fél munkaidőm elmegy ezzel. A munkahelyen nem engedik, hogy csúszásban ledolgozzunk egy fél munkanapot, ezért kénytelen vagyok kivenni rendes szabadságot ezekre a napokra. Sajnos azonban már majdnem a teljes évi összes szabadságomat felhasználtam, de az orvosokhoz ezután is járnom kell...


Ilyen napokra lehet a háziorvostól táppénzes igazolást kérni?

Vagy az csak arra jár, ha ő kiír valami betegség miatt vagy ha kórházban van az ember hosszabb ideig?



2019. okt. 7. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A betegszabadság, vagy táppénz, ahogy a köznyelvben említjük, az valójában a "KERESŐKÉPTELENSÉG" orvos általi igazolása, amelyet nyilván akkor igazolhat, ha betegség miatt nem tudod ellátni a munkádat. Orvosi vizsgálaton történő megjelenés céljából ilyen igazolást az orvos nem adhat ki! (Bár, nem tudom, milyen kapcsolatban vagy a háziorvossal.)
2019. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos adhat igazolást.Igazol napod lesz,de bér,táppénz nem jár rá .
2019. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából azért merült fel bennem a kérdés, mert az ambuláns kezelőlapok alján írja, hogy "Táppénz igénye esetén 48 órán belül jelentkezzen a háziorvosánál".


De nekem az is jó, ha nem kapok pénzt arra napra, csak leigazolja az orvos. Ilyen igazolást is tudok tőle utólag (2 napon belül) kérni? Vagy aznap kell, amikor a vizsgálatra is megyek?

2019. okt. 7. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindig fel is merül a kérdés, hogy a dokik miért is mások munkaidejében rendelnek ?
2019. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!