Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörött higanyos lázmérő?

Eltörött higanyos lázmérő?

Figyelt kérdés
Sajnos ma este leejtettem és összetörtem rgy higany lázmérőt. Anyám első ötlete hogy nyugi és porszívózzuk fel. Amint a neten olvasom ez nagy hiba volt mert szetszorja a levegőben a higanyt es belelegezve a legveszélyesebb. Hajlamos vagyok pánikolni. Ilyenkor mi a teendő? Kell valamit csinálni? A higanymergezes elkerulhetetlen?

2019. okt. 8. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegyész sem szakértője a témának, DE !

Valamikor a kőrházakban csak higanyos lázmérők voltak és naponta több darab lázmérőt törtek össze egy egy kórteremben és hála istennek nem történt katasztrófa, legalábbis szemmel láthatóan nem történt semmi baj. Sőt , a szülészeti osztályokon , ahol az újszülött csecsemők születtek, ott is törtek össze napi szinten lázmérők.

Aztán ha jól emlékszem, az amalgám fog tömések is tartalmaznak higanyt és sok sok millió ember fogát tömték vele és ezek az emberek évtizedekig hordták a szájukba a "higanyos tömést" Na mit szólsz ?

Persze mind ezzel, nem azt akarom mondani, hogy a higany az egy ártalmatlan anyag az egészségre. Hanem csupán azt szerettem volna mondani, hogy nem minden igaz és nem minden úgy igaz ahogyan arról olvasunk a neten.

2019. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos mindenhol azt olvasom, hogy a porszívó a legrosszabb mert ugy a legveszelyesebb
2019. okt. 9. 16:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Marminr belélegezve
2019. okt. 9. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!