Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok elhízva ha nincs...

Miért vagyok elhízva ha nincs semmi extrém étkezési szokásom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy valaki aki ugyan úgy nem sportol, ugyan úgy átlagosan étkezik mint én, és tök átlagos a testalkata vagy vékony. Netalán letol napi 2-2,5l kólát, és még amellett sincs elhízva. Én meg igen. Anyagcserémmel nem hiszem hogy baj lenne, van hogy akár napi 3x is nagy dolgom van... akkor még is mi a túrótól lehetek elhízva??
2019. okt. 9. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Bírom mikor amikor valakinek ilyen talányos, misztikus kérdései vannak a saját súlyával kapcsolatban. Hagy válaszoljak brutális őszinteséggel: azért vagy elhízva mert többet zabálsz mint amennyire a szervezetednek szüksége van. Nem kell semmi ennél bonyolultabbra gondolni.
2019. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor másképp teszem fel a kérdést. Más hogy a francba nem, akinek ugyan ilyen vagy extrémebb étkezési szokásai vannak?
2019. okt. 9. 21:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Centi-kiló-nemed? Miről beszélsz anélkül?
2019. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

122 kiló

189 cm

férfi


Másnál meg látom hogy a napi 3 energiaitalt megissza és süsd meg alig vastagabb a lába mint az én karom...

2019. okt. 9. 21:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem az étkezési szokások határozzák meg a testsúlyt, hanem a bevitt kalória és a leadott kalória aránya. Egy elhízott embernél még veszélyesebb a dolog, mert a bőr alatti hőszigetelő zsírréteg még jobban csökkenti a hőleadást, tehát a testhőmérséklet fenntartásához kevesebb energia kell, azaz kevesebb étel. Sajnos a test zsírraktárai vérerekkel alig átszőtt szövetek, így az ott raktározott zsír elégetéséhez szükséges oxigén nehezen jut oda a vérrel.
2019. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát papa, a te 122 kilóddal biztos, hogy vannak extrém étkezési szokásaid, pontosabban mennyiségeid.
2019. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagcsere nem a nagy dolgot jelenti...

Mondjuk ha leírnád, hogy miből mennyit eszel, mikor, stb, akkor talán válaszolni is lehetne a kérdésre.

2019. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos, hogy eszel-iszol alaposan, zsíros-szénhidrátdús kajákat nagy mennyiségben, és fel se tűnik. Írj fel egy hétig mindent, amit megeszel, mennyiséggel, számold ki a kalóriát, és mindjárt rá fogsz jönni. Nem a levegőtől jönnek fel a kilók. Attól még másnak lehet szerencséje az alkatával, de az rajtad nem segít.
2019. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Hát papa, a te 122 kilóddal biztos, hogy vannak extrém étkezési szokásaid, pontosabban mennyiségeid."


Aha, másoknál meg napi 3 energiaital vagy 2,5 liter kóla vagy egy tábla csoki, aztán olyanok mint a kisujjam. Én ezeket elég ritkán fogyasztom. Szóval ne akard már bemesélni...

2019. okt. 9. 22:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Azt kéne megértened a hadakozás helyett, hogy egy energiaitalban mondjuk kb. 120 kalória van, ami a legnagyobb jóindulattal sem mondható soknak. Az a +300 kalória nem oszt, nem szoroz/nap. Vagy a 2,5 liter cola, hogy a példáidnál maradjak is mondjuk 800 kalória. Amellé, ha nem eszik sokat, szintén nem fog meghízni. Tábla csoki mondjuk 500 kalória. Ha megiszik 3 energiaitalt, a 2,5 liter colát és eszik mellé egy tábla csokit sem fog meghízni egy átlagos súlyú ember, mert 800+500+300 kalória még mindig alatta van az átlagos szükséglet 2000-nek. Így feleslegesen vagdalkozol ezzel, arról még mindig nem volt szó, hogy te mit viszel be a szervezetedbe.
2019. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!