Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire rossz a hallásom?

Mennyire rossz a hallásom?

Figyelt kérdés

Egy audiológus azt mondta, hogy tönkretettem mindkét fülemet.40 dB a kár, de ez azt jelenti, hogy a 39 dB-es hangot már nem hallom?Több helyen is voltam, volt, aki azt magyarázta, hogy a műthető oldalra nem biztos hogy van értelme betenni hallókészüléket, mert a másik ép oldal miatt lehet nem fog adni hallásélményt.És olyannal is találkoztam, aki azt mondta hogy biztosan segítene a kütyü.Most akkor mi van ezzel?Valamelyik biztosan nem ért hozzá annyira?Miért van az, hogy az iOS azt írja, hogy 30 dB-en vannak a hangok, és én tompán, de hallom?


21/L



2019. okt. 19. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol és milyen szakorvosnál jártál eddig, a hallókészülékes boltok ingyenes diagnózisára nem adnék sokat.

Ha van rá lehetőséged, akkor a SOTE fül-orr-gégészetét javaslom, lehetőség szerint a profhoz kellene bekerülni.

2019. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.


21/F :)


Én hallás sérült voltam kb 6 éves koromtól nagyjából 17-ig. (Már majdnem betöltöttem a 17-et.) Még az óvodába kezdődött anno. Én Miskolcra jártam a megyei kórházba audiológiára. Én nekem volt 2 hallókészülékem is. (2 × 2db) Az egyik még kezdetben, illetve a másik akkor még az utóbbi pár évben. Én ingyen kaptam, mert 90%-os voltam szintén. Állítólagosan kigyógyultam a betegségből, amire mindenki azt mondta, hogy csoda. Nem túl gyakori. Viszont azt is mondták, hogy ez az évek múlásával (tehát ahogy egyre öregebbek leszünk) ez újra elő jöhet. Nem mondom azt hogy 100%-os a hallásom, de nincsen rá szükségem. :) Mindig is hordtam mondjuk, lehet hogy tényleg segített, vagy csak szimplán ahogy kezdtem "érni" és fejlődni.


Az ilyen vizsgálatok során ugye nézik mind a két fület egyszerre, és külön-külön a jobbat és a balt is. Számokat, szavakat, különböző mély-magas hangokat tesztelik. Eleinte sűrűn jártam vizsgálatokra, viszont az utóbbi pár évben akkor évi 1, esetleg 2 alkalom volt. Ha "rendes" helyre mentél és szakorvos vizsgált meg, mindenképp érdemes megfogadni a tanácsot, hinni a szavainak. :)

2019. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!