Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt alakul ki az...

Mennyi idő alatt alakul ki az alkoholizmus? Mi az a határ, amikor már veszélyes inni?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok egyedül, nagyon rosszul érzem magam és szoktam néha magamban inni. Úgy érzem, agyonszorít a szorongás és a frusztráció, mint egy bilincs, és az alkohol old ezen valamelyest. Tudom, hogy nagyon gáz, de ha nem teszek semmit, akkor marad a sírós hangulat és a fantáziálás arról, hogy ártok magamnak.
2019. okt. 24. 18:24
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez 2 külön dolog.

1. Veszélyes: Amikor olyan mértékben romlanak az egészségügyi paraméterek, hogy az ivás abbahagyásával sem remélhető a korábbi jó értékek visszaállása.

2. Alkoholizmus: Ha bármelyik, véletlenszerűen kiválasztott ivóhangulatos alkalommal nem tudod megállni, hogy ne igyál.


Az alkoholizmus tünet. Menj el pszichoterápiára, és dolgozzátok fel a bajodat! Sok sikert! 😀

A másik lehetőség, hogy a halálba iszod magad. Ekkor viszont húzz bele, mert a széteső alkoholista csúnya látvány, és a begyűjtött cukorbetegség alattomos, lassú gyilkos.

2019. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó úton jársz.
2019. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Akkor most fejezd be a zugivást. Mikor egy komoly személyes problémám volt engem is csak az alkohol kapcsolt le, különben küzdöttem az öngyilkosság gondolatával és a szorongással/pánikrohamokkal. Viszont nem ez miatt írom, hogy most azonnal állj le. Csak hogy tudd, tudom én is milyen érzés. Egy nagyon közeli rokonom a közelmúltban halt meg az alkohol miatt. Pokoli volt végignézni. Ő is hasonló problémákkal küzdött, majd eljött a pont, mikor nem ment már dolgozni, csak ivott-ivott és ivott. Már maga az alkohol miatt voltak rémálmai, szenvedett és ivott még többet. Hidd el, a poklok poklát élte át és mi, a szerettei is. Mikor már kezded azt érezni, hogy alkalmatlan időben is inni kéne és felmerül néha, hogy nem mész ide-vagy oda, mert inkább most iszol, már hatalmas a baj. De amit te leírsz, már az is egy korai alkoholizmus. Hogy mit tanácsolok? Úgy, hogy végignéztem mindent, beleértve a pszichiátriát is...Nekem személy szerint az segített, hogy megállapítottam mi a bajom és rengeteg idő árán, de azt próbálom fejleszteni és napról-napra jobban vagyok, bár még fennáll az én gondom is, de ahogy kijövőben vagyok belőle, már eltűnt a szorongás és a depresszió (jó részt). Tehát próbáld megtalálni a kiutat. Ismerkedés esetleg? Tinderezz, vagy bármi. Vagy keress hobbit, ami lefoglal a nehéz órákban. Viszont ne igyál, mert ideiglenes segítséget nyúlt, de a vége maga lesz a pokol. Kell neked, hogy az utolsó hónapjaidban egy agykárosodásos élő-halott legyél?
2019. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Esetleg a sportot is ajánlom, elég ha csak elindulsz valahova és lefárasztod magad, hogy tudj aludni, még elmúlik ez a hangulat. Ha meg úgy érzed, hogy vége, nem megy, akkor nem szégyen a pszichológus/pszichiáter. Vagy legalább keress bárkit, akinek leírhatod és kitörhet belőled az a sok szar, lehet utólag visszaolvasva szánalmas sírás lesz, de ha nem kiírod magadból, másképp jön ki, aminek a vége akár maradandó seb lesz...Én úgy érzem, azért élek, mert bár az én gondomból nehéz a kiút, de a kezdeti pánikrohamos/szorongásos/depressziós részben volt kinek elsírnom és kitörni a dolgoknak, így csak néha ittam és arra sem kaptam rá. Amit a rokonom példájából tanultam...ne fojtsd magadba, mert a végén egyre többet iszol, egyre szörnyűbb lesz az elvonás és egy pontról senki nem hoz vissza. Remélem segítettem, este már nem fogalmazok jól. De kitartás.
2019. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szakemberhez már fordultam, tervben van, hogy elmegyek a bennfekvésesre, ahol intenzíven többféle terápiában vennék részt. Tinder? Könyörgöm, csak azt ne. Ha arra felmegyek, akkor még szarabb lesz :P Külön kisregényt tudnék írni róla.


Nálam az a fura, hogy sokszor úgy érzem, mintha beképzelném a problémáimat, és nem is én lennék. Valahogy olyan, mintha nem lenne egy kialakult identitásom. Mondok egy példát. Pl. nagyon világos elképzelésem van arról, hogy milyen lány lenne való mellém, viszont amikor egy ilyen lány belém szeretett, nem tudtam vele mit kezdeni. Pedig tényleg a millióból egy ilyen van kategória volt, olyan, akivel rögtön el lehetett volna kezdeni családot tervezni. Mégis elbénáztam. Hozzá hasonlót nem tudok szerezni, mert nem úgy van, hogy egyszerűen eldöntöm, milyen barátnőm lesz és olyan lesz. És így olyan csajokkal ismerkedem, akikről adott esetben érzem, hogy nagyon nem valóak mellém. Másnak, akinek szilárdabb képe van magáról, szerintem valahogy sikerül az, hogy olyat találjon, amilyet elképzelt. Csomószor azt érzem, hogy elárulom azt, aki vagyok. Olyan, mintha sehova nem tartoznék.

2019. nov. 1. 01:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm, amit írtál, figyelni fogok. Két napja pl. ittam társaságban, de amúgy bármikor meg tudom állni, ha nem akarok. Tehát nincs olyan, mint amit pl. a csokinál érzek, hogy úgy állatira kívánom és kell egy kicsi. Az alkoholnál mindig érzem, hogy el tudom dönteni és meg tudom tartani.
2019. nov. 1. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:

De sosem döntesz úgy, hogy nem kell. Ez önámítás, hogy bármikor tudsz nemet mondani, csak most épp nem akarsz. Ez hazugság. Nem tudsz!!

Fél alkoholista nincsen. Vagy iszol, vagy nem. Amúgy tudod, hogy az alkohol nem oldja meg a szorongásod, csak elodázza arra az estére? Reggel aztán minden ugyanaz. Nem érthető?

Világosabban: az alkohol minden formája méreg az emberi szervezetnek. Lassan hat, de az. Szeretnél 50 évesen májrákban fetrengve azon imádkozni, hogy bárcsak élhetnél még 20 pár évet? Egy életed van, egyetlen egy. Azt arra akarod pazarolni, hogy egyik felében mámorban fetrengj, a másik felében szenvedj a másnaposságtól, a harmadik felében meg haldokolj? Nem beszélve a tönkretett családodról, a gyerekeidről, a párodról, aki ezt látja egész életében. Plusz nem fog hiányozni az a rengeteg pénz, amit leengedsz a torkodon? Vehetnél belőle remek dolgokat, szép kocsit, jó ruhákat, bármit, ehelyett eliszod? Tényleg ennyire értéktelen senki vagy?

2019. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!