Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg igaz az, hogy a cukor...

Tényleg igaz az, hogy a cukor a szervezetben alkohollá alakul, igy titokban "függővé" téve a fogyasztóját?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 18:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rengeteg álhir kering az interneten, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2017. jan. 28. 18:14
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol lebomlik a szervezetben, visszafelé - mármint hoyg alkohol keletkezzen - nem müködik a dolog.
2017. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A cukornak egyébként nincs is ideje alkohollá alakulnia?
2017. jan. 28. 18:19
 4/20 anonim ***** válasza:
19%
Igen a cukor függőséget okoz. Próbáld ki.
2017. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem jól tettem fel a kérdést, egyébként igaz amit irsz. Alkoholista lehetek-e attól, ha sok cukrosat eszek hosszú távon?
2017. jan. 28. 18:52
 6/20 nemcso ***** válasza:
100%
Nincs semmiféle összefüggés a két dolog között.
2017. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista nem leszel tőle.
2017. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Láttál már valaki dülöngélni, "részegen beszélni" stb. azért, mert sok csokit evett? :D Na ugye. :D
2017. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Nem hiszem. Évtizedekig ettem cukrot és egyik napról a másikra durván levittem a szénhidrátbevitelemet, szóval én még csak cukorfüggő se voltam (az édességeket nem hagytam el, az viszont megszokás).

S aki sok cukrot eszik és antialkoholista, az sem kezd italra vágyni...

Plusz amit tudok a test működéséről, az alapján sem jön létre alkohol. Mégis mi értelme van, hogy mondjuk glükóz helyett sejtmérget gyárt a test, amikor a glükózt remekül fel tudja használni, a sejtméreggel pedig dolgoznia kell s az nem annyira előnyös neki? Még ha energiát is nyerünk belőle. Kár, hogy nem értek a kémiához, akkor okosabbat tudnék mondani, lövésem nincs az alkohol mibenlétéről, csak azt tudom, hogy 7kcal/g enegiát ad s eléggé leköti a szervezet bizonyos részeit, nem optimális energiaforrás.

2017. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Hasonlóan károsítja a májat mindkettő. Alkoholista nem leszel tőle. Keress rá a ""nem alkoholos zsírmáj" kulcsszóra.
2017. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!