Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi oldódik az ételbe, ha...

Mi oldódik az ételbe, ha karcos zománcos lábasban főzök?

Figyelt kérdés

Most vettem egy zománcos leveses lábast, oké nem prémium kategóriásat, de azért volt ára. És szigorúan szilikon spatulával használtam, de a frissen őrölt bors, a pirospaprika és egyéb fűszerek, nyers tarhonya ugye kemény és ezek megkarcolták.


Nekem ne mondja senki, hogy kutya bajom lesz és nagyanyáink így vagy úgy, az egy egész más világ volt, nyilván a nulla szennyező anyag mellé ez az egy nem számított. De ma, hogy mérgezzük magunkat mindennel, nekem igenis számít, hogy nem akarom megenni azt, amit egy román vagy magyar ki tudja milyen gyárban zománcként ráégettek és megsérült nálam. Ausztriában nem véletlen 25 ezer Ft egy zománcos.


Látszik, hogy porózus, látszik, hogy mélyül a karc alkalmanként, nyilván egy 2 órás forrósítás alatt is honnan tudjam mi hogy alakul benne, ez kémia, vegyészet.


Valaki tud erre valamit tanácsolni? Ez volt az utolsó ilyen lábasom, én el fogom ajándékozni.

Az megoldás, ha minőségi rozsdamentes acél lábast veszek? Látom, hogy az is bekarcolódik, de az csak mintázatra, szóval nem mechanikailag mélyen.


Meg ha a fehér zománcost befogja valami, és én ecettel áztatom, fehérebb lesz, de az nem old le róla felületet? Szabad utána még főzni benne? Meg akkor ott is az ecet tovább marja a mély karcolást, látom...


Ezen kívül az ilyen 10 éves zománcosok is matt / porózusok lesznek, látom. Az akkor most használható? Nyilván azt a réteget "ették" le 10 év alatt, akik használták.



2019. okt. 25. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztalom, engem is érdekel
2019. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!