Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Keloid piercingnél?

Keloid piercingnél?

Figyelt kérdés

Magyarul nem nagyon találtam információt a piercingnél kialakult keloidokról.


Elmúlnak maguktól?

Milyen nagyra "nőhetnek"?

Veszélyes?

Otthoni gyógymód rájuk?

Nem előzhető meg?

Akkor alakul ki ha be van gyulladva a piercing?

Mi van akkor ha kiveszed a piercinget és továbbra is ott marad. Csak orvos tudja leszedni?

Honnan tudod hogy keloid vagy vadhús?



2019. okt. 28. 12:01
 1/3 A kérdező kommentje:
És az aspirin tabletta tényleg jó rá?
2019. okt. 28. 12:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem

Nagyon nagyra

Alapból nem, de azzá válhat

Hidrogén-peroxidos ecsetelés napi 3x legalább 3 hétig

Nem

Nem felététlenül

Akkor ott marad. Orvos is le tudja.

Én onnan, hogy felismerem. Te? Te onnan, ha elmész megnézetni, vagy komolyabban utánanézel.

Aspirin??? Mi köze ennek az acetilszalicilsavhoz? Rendben, hogy savas, de annyira enyhén, hogy az ehhez nem nyúl hozzá. Peroxid, ózon, perklórsav, vagy akármi, ami erősen szárít és közben enyhén roncsol, az tudja leszedni. A kezelés is pont arról szól, hogy kiszárítja, lemarja az adott sejtkupacot. Olykor persze könnyebb egy szike, mint egy kezeléssorozat, de ez méretfüggő.

2019. okt. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fülpiercingemen is volt korábban, elmúlt itthoni kezeléssel. Én is hidrogén peroxidot javasolok rá. Nekem attól alakult ki, hogy azon az oldalon aludtam és megnyomtam a gyógyulófélben lévő piercingeket.
2019. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!