Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Pár industrial pc-s kérdés?!...

Pár industrial pc-s kérdés?! Keloid, érzékenység stb.

Figyelt kérdés

kicsivel több, mint két hete lett szúratva az industrialom, úgyhogy még bőven benne vagyok abban a fázisban, hogy mindenre rágörcsölök, ezért szeretnék itt válaszokat/tanácsokat kapni vegyes témákat érintő kérdéseimre, hozzáértőktől vagy más industrialostól.


ha genetikailag hajlamos az ember a keloidra, akkor az általában milyen gyorsan üti fel a fejét?

mellékesen jegyezném meg, ha esetlegesen jelentene is itt bármit, hogy septumom volt 3 hónapig, azt sajnos ki kellett vennem, de annál nem jelentkezett.

illetve a genetikán túl, összeköttetésbe hozható-e a formáció a helytelen tisztítási metódussal?


a másik dolog ami felől érdeklődnék, az az, hogy mitől történhetett az, hogy hirtelen kifejezetten érzékeny, majdhogy fájdalmas lett a 2 lyuk 2 külső fele?

egy hete épphogy alig sajgott tisztításnál, de az utóbbi napokban egészen kellemetlen a procedúra.



2019. okt. 27. 00:30
 1/3 anonim válasza:

Hozzáértő nem vagyok, de van 3 Industrial piercingem és el tudom mondani a tapasztalataim :) . Illetve, 2 úgy, hogy rendes egyenes ékszer van benne, 1 pedig úgy hogy a két lyukban most már 2 külön ékszer van. Ezzel is kezdeném, mert ennél ütötte fel a fejét a keloid. Ez az ékszer a jobb fülembe készült, és Vertical Industrial néven ismerem. A felső lyuk kb. ott van, ahol egy szokványos Industrial esetében, az alsó pedig ott, ahol a Conch szokott lenni. Ezzel volt a legtöbb problémám. A genetikai részt nem vágom, viszont azt észre vettem hogy eddig minden jobb fülembe készített ékszer nehezen gyógyult, a bal azonban egész jól tűri a szurkálást. Ennél az ékszernél kb 5 hónapon át küzdöttem a csúnya puklival. Minden nap foglalkoztam vele, javarészt Octenisept sprével kezeltem és úgy hosszú idő után eltűnt. Ami pozitív hogy azóta egyetlen gond nem volt vele. Jót tett neki az is, hogy kicseréltem a hosszú ékszert két különállóra, mert a belső fülporc eszméletlenül feszítette, és akkor az is megsínylette.

A másik kettő a bal fülemben van. A szokványoson egyszer sem jelentkezett keloid a 7 év alatt, csupán érzékeny volt az első 1-3 hónapban, ahogy a tied is. Ez viszont teljesen normális. Nekem 4 hónap alatt múlt el az érzékenység, úgy részlegesen.

A harmadik a legfrissebb, gyulladást azt tapasztaltam bőven (elég körülményes helyre lett szúrva - ez is egy Vertical Industrial, csak a fül belsejében), de a pukli egészen elhanyagolható.

2019. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ!


gondoltam, hogy az érzékenység az ilyenkor még aránylag normális jelenség, csak azt furcsálltam, hogy most hirtelen lett rosszabb. de azt sejtem, hogy talán begyulladhatott, mert akármennyire is próbáltam visszafogni magam, a gyógyulás végett kialakult viszketést nem mindig tudtam megállni :,//

2019. okt. 27. 13:27
 3/3 anonim válasza:

(Első válaszoló vagyok)

Igen, azt nagyon nem könnyű megállni. Kitartást hozzá! Egyébként - bár lehet, ezt a piercer is elmondta - arra is érdemes oda figyelni, hogy a hajad minél kevesebbszer érje, és ne csavarodjon bele. Amikor csak teheted, szerintem kösd/csatold el, hadd levegőzzön a friss seb. Az első pár hónap a legrosszabb a gyógyulás tekintetében, de ha azon túl vagy (és vigyáztál rá, szépen kezelted), nagy valószínűséggel a nehezén is túl leszel.

Remélem, minden rendben megy majd. Bár körülményes, de ez az egyik legszebb ékszer szerintem. :) hajrá és örülök hogy valamennyit tudtam segíteni!

2019. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!