Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy koffein...

Létezik olyan, hogy koffein intolerancia?

Figyelt kérdés
Napi kb 8-10 kávét iszok + 3-4 energiaitalt, de semmit nem ér egyik se, tiszta kóma vagyok egész nap, pedig 8 órákat alszom. 38/f
2019. nov. 9. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen, létezik, de neked nem az van. Szimplán ha valakinek kofdein tuladagolasa van, pont az ellenkezőjét éri el
2019. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Máj- és veseproblémánál nem élénkít, ill. depresszió miatti kifáradásnál sem hat.
2019. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
A koffein és a taurin (ami az energiaitalokban van) hatása az, hogy először felpörget, majd olyan kómás leszel tőle, mintha másnapos lennél. Pláne 10 kávé + 4 energiaital után, ami sokszorosa a napi ajánlott adagnak, plusz az energiaital még taurint is tartalmaz, amire brutál sok vizet kellene inni, hogy ne üssön ki.
2019. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó hol élsz te? Nincs az energiaitalban taurin, jobb ha tőlem tudod. szívesen
2019. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
No offense, de elég durván tolod. 2 kávé egy napra elosztva élénkít, attól felfele már fokozatosan egyre inkább elkezd "altatni", ahogy a szervezeted erőlködik a koffein lebontásával. 4-6 óra a koffein felezési ideje, szóval az sem mindegy, mikor, milyen időközönként fogyasztod (a pihent alváshoz nincs szükség koffeinre, 8-12 órával lefekvés előtt már nem ajánlott a fogyasztása). Az energiaitalok semennyire sem egészségesek, azokkal szintén megdolgoztatod a szervezeted. Szerintem próbáld meg fokozottan csökkenteni a napi kávé-adagodat, az energiaitalt próbáld kiváltani pl. zöld teával, ill. a táplálkozásodra, életviteledre is jobban oda kellene figyelned ez alapján.
2019. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#4: A legtöbb energiaitalban van vagy volt. Amióta adót vetettek ki rá, nem tudom mi a helyzet.
2019. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem volt. És a taurin egy aminosav és nem üt ki
2019. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van benne taurin, nem ertem mirol beszelnek a vitatkozok. De miert kell sok viz utana? Azt tudom, hogy taurinra szuksege van a szervezetben, de milyen rossz hatasa van?
2019. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Szervezetnek, xcuse
2019. nov. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyebkent kerdezo akar ilyen is lehet, sok fele "rendellenesseg letezik" raadasul ez amit nyomsz legalabb a 2*ese annak a mennyisegnek, ami utan mar koffeintuladagolasrol beszelhetunk. :O
2019. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!