Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Páromnak nagyon magas a...

Páromnak nagyon magas a vercukorszintje? De mitől, ha a peptidek amik a cukrot bontják tökéletesen működnek!?

Figyelt kérdés

Vérvételt végeztek, peptid vizsgálat miatt, ami toketeles lett.

De kiakadt a mérő pár hete este, és reggelre is 22 volt.

Kórházban kapott rá injekciót, ami 1 hétig jó volt diéta mellé, minden reggel kell szúrnia.

Most megint ingerült, 7liter vizet megiszik egy nap, ha nem nyolcat és 15-17 értékeket mér.

Hétfőn reggel megy orvoshoz.


Mindenki azt mondja öröklődő, de senki sem volt a családjában cukorbeteg.

Nagyon lefogyott, 93 kg volt és most 67 kg. (5honap alatt ment le, emiatt lett mérve a cukra is, hátha az okozza)

És az érdekesség, hogy neki nincs az h nagyon folyik a vére és nehezen áll el a vérzés, ha elvagja magát hanem túl gyorsan alvad a vére.

A hemoglobin szintje 3x olyan magas, mint lehetne.

Koleszterin 4x magasabb.


2019. nov. 15. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Az emelkedett haemoglobin-, vércukorszint, a gyors véralvadás hemokromatózisra utal. Ez lehet annak következménye,hogy túl sok vért kap valaki,vagy örökletes dolog. Ha valami genetikai betegség,akkor azt nem csak a nem régi családtagoktól lehet örökölni,hanem akár több generációt átugorva réről is.
2019. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Milyen peptidekre gondolsz? Az inzulinra? Mert alapvetően annak a szintje kell, hogy jó legyen ahhoz, hogy valakinek ne legyen magas a vércukra.


Ha neki ilyen magas, akkor sajnos nem termel elég inzulint a hasnyálmirigye. Sajnos kénytelen lesz élete végéig szúrnia magát, mert inzulin csak injekció formában adható be, és ez a hormon szükséges az életben maradáshoz, úgyhogy nem hagyhatja el. Emellett tartania kell egy szigorú diétát is.

Ha mégis magas a vércukra, akkor vagy nem tartja a diétáját, vagy pedig kevés az inzulin, amit szúr.


Ha a koleszterinje is ennyivel magasabb az egészséges értéknél, akkor én arra tippelnék, hogy itt alapvetően az étkezésével van a gond. Ha nem megfelelően eszik, akkor sem a koleszterin szintje, sem a vércukor szintje nem lesz normális soha.

2019. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tartja a szigorú diétát. Azt hiszem 160gramm ch - t vihet be. Cukrot ugye nem.

Koleszterinre most kapott gyógyszert.


Sajna nem tudom ez milyen peptid, de igen mintha azt mondta volna, h a hasnyálmirigy termeli és tökéletesen rendben van, ezért nem érti az orvos, hogyha párom termel inzulint, és normál működésű, jó értékek jöttek ki, miért nem bontja le mégsem a cukrot

Ez a fura az orvosnak is. 🙄

2019. nov. 15. 22:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen sztem több szuri kéne, sőt, most nem is tudom mit szúr. Először valami gyenge "kiegészítő" injekciót kapott kis adagban kell beadnia. Talán 10 egységet reggel vagy 12, még bele kell jönnöm ezekbe. Bocsánat.

És napi 2x1 mekfromint (remélem jól írom)

2019. nov. 15. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inzulinrezisztenciája van. Menjen endokrinológushoz.
2019. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, de az teljesen más 🤷‍♀️
2019. nov. 15. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon leragadtatok az emelkedett vércukor szintnél,de neki egyéb tünete is van,ami sajnos nem egy egyszerű cukorbetegségre utal. Ne legyen igazam!
2019. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hanem mire!?
2019. nov. 16. 12:56
 9/11 A kérdező kommentje:

A peptid az, amit a hasnyálmirigy termel,az pedig a cukrot feldolgozza úgymond.


Ma 28as volt a cukra.

Mentünk is orvoshoz, kapott új fajta inzulint és 4x kell szurnia.

2019. nov. 18. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha a koleszterinje is ennyivel magasabb az egészséges értéknél, akkor én arra tippelnék, hogy itt alapvetően az étkezésével"



Nem biztos. Attól függ, hogy melyik koleszterinről van szó. Amúgy az arra való hajlam is örökölhető, hiába diétázol., nem biztos, hogy javul.

2020. ápr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!