Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik olyankor ha...

Mi történik olyankor ha egyszer egy nap csak max 1200kaloriat eszek máskor pedig 3000?

Figyelt kérdés

Érzelmi evés az biztos..

Ha van edzesem(heti 2x) aznap mindig elegetek kb 1000kaloriat

Más napokon hétköznap 1200 körül néha megint érzemi éves és megeszek 2500kalorat hétvégén meg 2500-4000 tudom őrülten hangzik.. 60kg voltam ameddig jól ettem, odafigyeltem, egészségesen ettem most meg 68at nyomom amióta nem dietazok

Igazából mindig van egy egészséges reggelim, kávé, és ebédem ami nem is magas kaloriaban.. délután meg este eszek őrületes mennyiséget és soha nem vacsorázok és nagyon kívánom a csokit volt hogy napi 1-2-3 táblát megettem de mostanában rendes reggeli ebéd utána este 1-2 full győri csokis zabkeksz

Tudom nem normális ez... ma sikerült megint a 3500 tegnap meg 1000korul ettem és 1000kaloriat égettem el

Jó mondjuk ma egyedül voltam és nem ettem rendes reggelit se semmit.. meg reggel már 1000kaloriaval kezdtem mert a nappaliban volt nápolyi és mindet megettem

Valami tanácsot, vagy valamit tudnátok mondani?

Remelem nagyjából érthetően körül írtam a jelenlegi helyzetem

Néha teljesen produktív vagyok edzek, eleget eszek 1000-1500kaloria, hus, sok zöldség, gyümölcs, tej stb de máskor meg szomorú vagyok és eszek



2019. nov. 16. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Arányosan fog alakulni a súlyod. Ha többet eszel a kelleténél hízni fogsz, ha kevesebbet akkor fogyni. Nehéz kicentizni, hogy a plusz és kevesebb kalória kiegyensúlyozza magát.
2019. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-2 nap nem számít, de ha hetekig-hónapokig többet eszel, mint amennyit elégetsz, akkor hízni fogsz. ha meg kevesebbet, akkor fogyni.
2019. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze gondoltam

Kb augusztus óta ezt csinálom egyszer szuper egyszer meg teljesen “feladom”

2019. nov. 16. 20:51
 4/4 anonim válasza:

Az érzelmi evésedre sajnos nem tudok mit mondani, de ha egyik nap túl kevés kalóriát viszel be, és túl kevés szénhidrátot, másnap mindent fel tudnál "zabálni".

Ha tartod a napi 1500-1600 kcal-t, az sokkal hatékonyabb. Ha mozogsz, nem is leszel feltétlenül olyan éhes, mert a mozgás normalizálja az inzulinszintedet is, ezért csökken az étvágyad. Szóval a mozgás az mindenképp fontos.

Az édességről leszokni nem könnyű, talán fontos tudni, hogy az ízlelőbimbók kb 2 hetente cserélődnek, ezért, ha túl vagy ezen az időtartamon, már nem fogod annyira kívánni, és ez idővel csak jobb lesz.

Ha pedig rossz kedved van, inkább menj futni, utána nézz bele a hűtődbe, hátha segít :)

Talán az is segít, ha étkezések után kb 15-20 percel megmosod a fogadat, mert nem lesz semmi íz a szádban, és nem kívánod így annyira az ételt, mert kevesebb az inger. Persze ne igyál utána cukros üdítőket, csak vizet vagy teát cukor nélkül.

2019. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!