Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ciszta műtét után meddig...

Ciszta műtét után meddig látszik a régi ciszta az ultrahangon?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy cisztám, amit megműtöttek, a sebész azt mondta,hogy az ultrahang kimutathatja bármikor, hogy van ott valami,de nyugodjak meg, nincs. Idén újratermelődött, most egy másik sebész operált, ő szintén azt mondta, hogy ultrahang kimutathatja,hogy van ott valami, de az csak az operált ciszta helye. Voltam hasi ultrahangon, és ismét látott a doktornő egy 3 centis cisztát, igaz, a műtét ideje alatt kb.5 centisek voltak. Létezik, hogy harmadjára is kiújul? Vagy ez valóban csak a régi ciszta helye? Másnak volt ilyen?

2019. nov. 20. 23:30
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem, UH-n egyértelműen látszik, hogy cysta vagy műtéti maradvány.
2019. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Korábban az ultrahangos doktornő sérvet állapított meg. A sebész tapintásra nem találta, és a ciszta műtétemnél sem. Kiderült, hogy az ultrahang egy korábbi műtétem helyét érzékelte sérvnek.. ezért a kérdés.
2019. nov. 21. 17:36
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most azért nem értem, mert eddig csak cystáról volt szó. A sérvnek van más vizsgálómódszere is, egy UH alapján nem fogják felállítani a diagnózist.
2019. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sérvet és cisztát is látott az UH, de műtét közben derült ki, hogy nincs sérv, csak ciszta. Az ultrahang a korabbi ciszta műtét helyét érzékelte sérvnek.
2019. nov. 29. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!