Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vernyomas? Kell aggodnom?

Vernyomas? Kell aggodnom?

Figyelt kérdés

3 evvel ezelott magas vernyomast mertem 145/90 korul ami panikot valtott ki belolem azota otthon sem mertem megmerni.

Az orvosnal 170/90 eket mertek de stresszeltem rendesen.

Azota 20 kg fogytam odafigyelek az etkezesre stb.

Ma reggel megmertem es 127/80 volt, de a pulzus 120nal dobbant be.

A.napokban menu merni fogom es decemberben van idopontom az orvosomhoz.


Kell aggodnom, vagy ez a valos ertek?

27/N


2019. nov. 21. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mérd meg holnap is, vagy akár napi 3x, és jegyezd föl. Ez egyszeri alkalommal semmilyen aggodalomra nem ad okot.
2019. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen aggódnod. Nekem is volt olyan, hogy orvosnál közel majdnem 200-at mért, mert nagyoon rástresszeltem. Aztán pár perc múlva újra megmérte, amikor már nyugodtabb voltam, akkor 130 volt. Illetve itthon is szoktam magamnak méregetni, és itthon normális. Szóval a lényeg az, hogy 1 mérés nem fog neked semmit se megmutatni. Pláne ha az orvosnál mérik meg, mert ott mindenképp stresszelni fogsz, és valószínűleg úgy is magas lesz. Az a valós érték, amikor otthon több napig méred magadnak. Ha akkor nem magas, akkor kár ezen stresszelni.
2019. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem stresszeltél nagyon, mikor a vérnyomásod mérted? Mit csináltál előtte? Az is felviheti a pulzust, ha stresszelsz vagy aktívkodsz előtte.

Ha attól félsz, h nem valós értéket mért a vérnyomásmérőd a pulzusodnál, ezt nagyon egyszerűen ellenőrizheted , kitapintod a nyakadnál a lüktető eret vagy az alkaron a csuklód fölött az artériád lüktetését, stopperolsz 1 percig és megszámolod. Ha fekszel és nyugodt vagy, kevesebb lüktetést fogsz számolni, mint ha épp előtte tevékenykedtél és álló helyzetben nézed. Egyébként is, egyszeri magas érték, még nem kóros. Akkor van baj, ha rendszeresen nagyon magas. Jó ötlet, amit az előző válaszolók is írtak, napi 3x mérd lehetőleg nyugalmi helyzetben és jegyzeteld.

Az én értékeim is elszállnak, ha orvos méri, fehérköpenyes szindrómám van :D

2019. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a lehető legjobb vérnyomás .Nem is akarom tovább ragozni .
2019. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!