Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kellene aggódnom hosszabb...

Kellene aggódnom hosszabb távra a vérnyomásom miatt?

Figyelt kérdés

Én is beleestem ebbe az influenzába, csütörtökön voltam orvosnál, pénteken volt egy nagyobb lázam (39,3) hagytam kicsit tombolni,de kesőbb vettem be rá gyógyszert mert feküdtem le aludni.

Rá egy pár órára, mikor elkezdett lemenni a lázam észrevettem hogy ritmikusan zúg a fülem, gibdoltam mérek egy vérnyomast, akkor este 140/90 volt,ugy nem is izgattam rajta magam,gondoltam a láz miatt van.

De sajnos másnap kb 8× mértem reggeltől estig és 1 alkalommam se ment 130 alá, 130-140 közt i gadozott,és itt már elkezdtem aggódni,mert akkor már lázam se volt.

Vasárnap ugyan ez, és ma is mértem vagy 4-5x 130 felett volt mindig.

Nem élek stresszes életet, nem mozgásszegény az életmódom (munkahelyen legalább 8-10 km-t megyek 1 nap. Soha nem volt panaszom a vérnyomásomra.


Ha ez a dolog nem változik pozitív irányba forduljak vele orvoshoz? Kellene attól tartanom hogy magasvérnyomásos leszek? Anyum az és félek hogy megörökölrem tőle.



2019. febr. 11. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem írni hogy 23 éves vagyok.
2019. febr. 11. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehez, hogy most a betegség miatt magasabb.

Majd akkor mérd, ha meggyógyultál.

2019. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Betegség esetén, pláne ha köhögsz összevissza meg fújod az orrod, értelemszerű, hogy magasabb lesz a vérnyomásod és a pulzusod is. Majd ha meggyógyultál, utána mérd meg pár alkalommal, de ne stresszelj rá.
2019. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja eléggé megvoltam fázva, akkor direkt rákérdeztem, hogy lehet-e ez miatt 120 a pulzusom viszonylagosan nyugalmi helyzetben, azt mondták igen.
2019. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!