Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen béna a mozgásom?

Miért ilyen béna a mozgásom?

Figyelt kérdés
Olyan fura a járásom is lassabban is mozgok mint mások,gyerekkoromban is így volt ez.Bizonytalanul járok,gericferdülésem van de nem hiszem,hogy ez miatt ez inkább idegi alapon lehet de miért? 22

2019. nov. 23. 11:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem,hogy pl villamoson is nekem 2 kézzel kell kapaszkodnom volt már olyan többször,hogy elestem.Kiskoromban nehezen tanultam járni folyton elestem tesi órán én futottam a leglassabban.(koraszülött voltam)
2019. nov. 23. 11:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz
2019. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Slowrider ***** válasza:

Ebben az esetben én az orvosommal vagy gyúgytornásszal konzultálnék.

Mindazonáltal a koraszülöttség, illetve a születéskor esetlegesen fellépő oxigénhiányos állapot befolyásolja a későbbi izomtónust és a mozgást. Edzésen (karate) láttam pár ilyen gyereket (8-12 éves): akárhogyan akartak rendesen csinálni a gyakorlatokat, képtelenek voltak rá az első időkben. Viszont kitartó gyakorlással fejleszthető az egyensúlyérzék és a tónusmegtartás is.

Én egy megfelelően képzett gyúgytornásznál kezdeném, és aszerint indulnék el, hogy mit mond.

2019. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!