Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy nyaktól lefelé béna...

Egy nyaktól lefelé béna embernek megváltás lenne ha meghalna?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek az apja 35 éves korában halt meg. Autóbalesetben lebénult, a gyerekei ápolták. Teljesen reménytelennek látta az életét, mindig azt mondta számára ez már nem élet. Mit tehet ilyen esetben a család?
2014. okt. 18. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Borzalmas. Én el se tudnám képzelni, ha lebénulnék, hogy mi lenne velem. Egyszerűen minden amibe addig hittem, az szertefoszlana, vagy nem tudom. Belegondolni is nagyon rossz, nem hogy átélni.
2014. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Igazából ez felfogáson múlik. Stephen Hawking, értem én, hogy kivételes elme, de ő azt vallja, hogy a kerekesszékben töltött idő alatt sokkal többet tudott gondolkodni. Így nem szabad nézni ezt a kérdést szerintem. Van akinek megváltás lenne, de az olyan ember is aki feladja.

Van aki pedig keresi az "örömöt" az ürömben, mint a fent említett ember. Biztos nem teljesen boldog az élete, de legalább hasznos.

2014. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Egyénfüggő.

Mikor olyan emberre gondolok, aki nap, mint nap korán kel, későn fekszik, napi 8-12 órában húzza az igát minimálbérért... Hát számomra ők is olyanok, mint akik, nyaktól lefelé bénák. Egyszerűen vegetálnak, csak túlélik a napokat.

2014. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

#3 vagyok, ez lemaradt:

Mégsem lesznek öngyilkosok.

Hát én az lennék.

2014. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

van aki jobban viseli, van aki rosszabbul. ha én nyaktól lefelé lebénulnék, biztos azt akarnám, hogy vessenek véget az életemnek.


ezért valószínűleg le leszek pontozva, de én ilyen esetekben támogatnám az eutanáziát. ha valakinek a gondolkodása ép és felelősségteljesen tud dönteni, akkor miért kéne arra kényszeríteni, hogy még x évig szenvedjen? azért, mert mások szerint - akik nyilván nincsenek ilyen helyzetben - a legfontosabb az emberi élet védelme? igen, fontos, de milyen élet? szerintem mindenki hadd döntsön a saját életéről, senkit nem kéne belekényszeríteni egy nyomorult, kilátástalan életbe, ha nem akarja. miért bűn ez? a kérdésből is látszik, hogy nem mindenki tud/akar így élni. nyilván ez egy kényes kérdés és nehéz erről dönteni, de a hozzátartozók részéről is önzőség elvárni, hogy egy családtag még évekig szenvedjen, csak azért, hogy 'ott legyen nekik'.

2014. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez minden helyzetben más.

Én mondjuk nem tudom elképzelni, hogy valaki így akarna még élni, de biztos van ilyen.

Amikor viszont valaki ilyen helyzetben arra kéri a szeretteit, hogy szabadítsák meg a szenvedéstől, akkor szerintem segítenünk kell.

A törvényi oldala más kérdés, de az emberség legyen a mérvadó, nem a törvények.

2014. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!