Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétfőn műtenek (többi lent)...

Mitérdekeltéged kérdése:

Hétfőn műtenek (többi lent) Zavar a műköröm?

Figyelt kérdés
Szóval voltam már bent a kórházban betegfelvéten. Elmondták mikorra jöjjek mikor ehetek utoljára stb stb. Mondták hogy ékszereket piercingeket ki kell venni. Látták hogy műkörmöm van arról nem mondtak semmit akkor is elvégzik a műtétet ha nincs leszedetve?(2hete sincs csináltatva körmöshöz semmiképp nem tudok már elmenni)

2019. nov. 23. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Elvégzik. Ha zavarja őket, leszedik.
2019. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Csúnya lenne, ha nem műtenének meg valakit, ha műkörme van. Gondolj bele, műkörmöstől hazafelé elcsap egy kocsi, de hagynak meghalni, mert nem lehet megműteni a műköröm miatt.
2019. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első. Az a probléma hogy porcelán a köröm ha leszedik a saját körmöm is jönne vele
2019. nov. 23. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmi gondot nem fig okozni. Egy jól felszerelt műkőven senkit nem érdekel a körmöd. A pultoximétert pedig a lábujjadra is fel tudják tenni, ha a körmöd túl hosszú
2019. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Semmi gondot nem fog okozni, leszedni meg biztos nem fogják ott, mert az épített zselés és a porcelán körmöket jobb, ha csak a körmös távolítja el, és nem esnek neki.

A pulzoximétert sem fogja zavarni, engem is műtöttek már műkörömmel, nem szóltak érte semmit, simán feltették (igaz, nekem kocka, és nem 2 méter hosszú, csak az ujjbegyem fölé ér kb. fél centit).


Szóval ne aggódj, csak ékszer ne legyen rajtad.

2019. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Két évet dolgoztam altatóorvos rezidensként. A műkörmöt minimum egy ujjról le kell szedni, lehetőleg mind a kettő kézen.

A pulzoximéter a legfontosabb műszerünk, fényelnyelődésen alapul, ezt a műköröm rontja és fals eredményt kapunk. Ezért kell leszedni. Lábra nem rakunk műszert, mert az anesztes helye a fejnél van, a láb le van izolálva, általában nem hozzáférhető. Halasztható műtét pedig lazán megkontraindikálható ilyen miatt.

2019. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

A köröm elszíneződése utalhat problémára altatás során, akár még a műszereknél is hatékonyabban. Ezért ajánlott műköröm és körömlakk nélkül műtétre befeküdni.


Lehet, hogy majd csak az aneszteziológus kéri majd, hogy szedesd le, de jobb elébe menni. Ha helyi érzéstelenítéssel zajlik a műtét, akkor mindegy.

2019. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
Engem az aneszteziológus kiröhögött, mikor megkérdeztem, leszedjem-e a műkörmöt műtét előtt. Azt mondta, 2013ban elég nagy baj, ha neki a körmömet kell nézegetni.
2019. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gyors kérdés még így a műtét előtti este: Hova tudom rakni a telefonomat? Mindenképp szükségem lesz rá mivel senki nem jön be velem a kórházba,és műtét után tájékoztatnom kell a szüleimet arról hogy minden rendben. Viszont nem merem csak úgy elől hagyni a telefont,hiszen a betegfelvételen a közölték hogy az értéktárgyakért nem vállalnak felelősséget. Valami tipp?
2019. nov. 24. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!