Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fogorvosnál vagy a kórházban...

A fogorvosnál vagy a kórházban is ellátnak, ha lejárt a TB-m?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 01:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

78%-os, oké akkor mostantól én sem fizetem, ha másnak mehet ingyen az én fizetésemből miért vonják le? Én is tudnám hova tenni azt a havi 7 ezer forintot elhiheted.


Ez a szemétség, van akinek fizetni kell míg más megkapja ugyan azt az ellátást ingyen. Dühítő.

2019. nov. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne fizesd te se, abszolút a te dolgod, hogy mit csinálsz. Elvileg előbb-utóbb úgyis megtalálnak mindenkit, aki nem fizette (bár kérdéses, hogyha valaki évekig nyomorog, akkor honnan teremtené hirtelen elő azt a több százezer forintot)

Amúgy ennyi erővel az sem igazságos, hogy valakinek 10 évig nem kell semmilyen ellátás, más meg minden hónapban csináltat valamit, ne adj isten tartós beteg és kezelésre szorul. Vagy hogy különböző béreknél más TB összeget vonnak le, mégis ugyanabban az ellátásban részesül mindenki. Az ilyen napi bejelentős munkákról ne is beszéljünk, amivel a munkáltatók trükköznek és így nem kell TB-t fizetniük, tehát a munkavállaló nem lesz biztosított akkor sem, ha folyamatosan dolgozik. Szóval bőven lehet fogást találni.

Sajnos sokaknak ez az utolsó dolog, amire tudnának pénzt szánni... Most gondolj bele, bevisznek egy hajléktalant vakbélgyulladással... Ha nem tud fizetni, ott fog meghalni a folyosón? Kb. ez az új terv. Nekem ez sem szimpatikusabb.

2019. nov. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Alkalmazottként,ha be vagy jelentve,akkor nem tudod nem fizetni,vonják automatikusan.

Persze lehetne ezen vitatkozni,hogy aki fizet az kapjon ellátást,aki nem fizet az ne,meg ne más adófizető fizesse helyette,stb.,de én attól függetlenül nem sajnálom azoktól akik megkapják ugyanúgy effektíve ingyen az ellátást.

Nálunk a rendszer ilyen,ezt kell elfogadni. Ezeknek a szabályoknak vannak népegészségügyi vonzatai is.

Na meg oké,hogy valaki X évig nem lesz beteg,nem szorul ellátásra,de nem tudhatja mikor kerül rá sor és akkor az többe is kerülhet,mint az addig befizetett járulék.

2019. nov. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akinek cigire, meg piára telik, azokat máris lejúzhatod abból a körből, akik " nem tudnak fizetni". Nem sokan maradnának.
2019. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Meg mindig a legújabb mobilra....,oké persze ez így van.
2019. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Még ellátnak ha piros vagy akkor is. Még..

Ja aztán majd a kedves dolgozó fizető állampolgár meg majd elkapja a TBC-t mert a csöveseket sem lássák majd el ingyen.

Az a kissebbik rossz hogyha ellátjuk azt is aki nem fizet.

Sokkal drágább lesz mindenkinek.

2019. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!