Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem. Ha este jó a...

Nem értem. Ha este jó a cukrom, reggelre miért megy fel?

Figyelt kérdés
Este 7kor ettem utoljára bulgurt és szekelykaposztat. Majd 11 körül lefekudtem aludni, akkor megmertem, 5.5re ment a cukrom, na mondom ez jó lesz reggelre. Most megmertem és 6.2. De miért? Nem értem mikor ejjel nem viszek be semmit a szervezetembe, reggelre mi emeli meg. Cukorbeteg lehetek?

2019. nov. 29. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Somogyi-effektus, hajnali jelenség. Itt leírják a lényegét:

[link]

[link]

Hogy cukorbeteg vagy inkább IR-es vagy-e, azt az orvosok tudják eldönteni megfelelő vizsgálatok után.

2019. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jézusom azért ez semmi! Cukorbeteg vagyok, többször kipróbáltam már hogy kétszer egymás után néztem két különböző ujjamon (kb fél perc eltéréssel) és akár 3 egyég is volt az eltérés pl az egyiken 10.1 a másikon 13.5.


A somogyi hatás meg arról szól hogy lefekszel normális ért

2019. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális értékkel, hajnalban viszont leesik kb 3-ra, es így reggelre 10 fölött lesz.


A te 6.2-es értékes teljesen normális, nem tudom mir rugózol ezen.

2019. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem magán az értéken rugózok, hisz tudom, hogy ez nem magas. Csak keresném a logikát, hogy hogyan lehet ez, hogy reggel magasabb cukorral kelek fel, mint amivel lefekudtem. És ma megneztem, megint így van. Nem látok logikát benne erted, hogy hogy lehet reggel magasabb xd na mindegy
2019. dec. 1. 04:37
 5/5 anonim ***** válasza:

6.2 bőven jó .

Nekem személy szerint este mikor milyen ingadozó .

Én például fel ébredek , ha alacsony , ha magas a vércukrom .

2019. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!