Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm kivágása után?

Benőtt köröm kivágása után?

Figyelt kérdés

Már másfél hete hogy kivágták a nagy lábujjamon benőtt körmöt és a a vadhúst. A műtét napján és másnap végig pihentettem illetve kötés cserére is visszamentem. Harmadik napon már dolgozni is elmentem egy nagyobb kötéssel, igazából egyáltalán nem fájt így csak a nyolcadik óra végére kicsit. Viszont ebben a másfél hétben nem igazán változott semmit, eléggé gyulladt és minimálisan gennyezik,

a doki azt mondta hogy áztassam betadine-os vízben és gész lappal törölgessem ki hogy tiszta legyen, mert van egy ilyen üreg aminek tisztán kell lennie, de amúgy azt mondta higy jól néz ki már nem is kell vissza mennem kontrollra. Naponta amikor tudom tisztítom, de mivel iskolába járok és dolgozok is ezért nem sokszor van időm rá. A kérdés lényege hogy ez normális-e ennyi idő után illetve hogy van-e rá valami más is ami segítene begyógyulni a sebet?



2019. dec. 1. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem fáj és napról napra javulgat, akár kicsit is akkor jó, kezeld tovább majd elmúlik. Ha nem észlelsz változást én visszamennék a helyedben.


Nekem állandóan benő a körmöm, de orvoshoz még nem kellett mennem vele sose. Legközelebb inkább egy pedikűröshöz menj el vele, ha te nem tudod kiszedni, mert az a speckó eszközeivel műtét nélkül is kiszedi. Sok orvossal az a baj, hogy egyből kaszabolni akarnak, mert az egyszerűbb. Persze a te eseted lehet már komoly volt.

2019. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok pedikűröshöz mert ott nem érzéstelenítenek. Amúgy szerintem javul csak a gyulladás ami zavar.
2019. dec. 1. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!