Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm kivágása után...

Benőtt köröm kivágása után fájhat? Részletek lent [SŰRGŐS]

Figyelt kérdés
Helló, azt szeretném kérdezni, hogy több mint 3 hete kivágták a benőtt körmömet, szerencsére csak 1-2 hetes volt. Nem is fájt akkor, se utána, csak pár napra rá, amikor megnyomtam véletlenül, és fájt. Szerintem be van csak gyulladva, de gondoltam inkább megkérdezem itt! Ki mit dutan ajánlani, milyen kenőcsöt, vagy akármit. Én most valami baneocin nevü kenőcsöt használok, meg betadnie-t csepegtetek bele! Ha kell fotó akkor készítek! Remélem segítettek!! 14/F
2013. dec. 3. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom.Évekig volt problémám mindkét nagylábujjamon a benőtt körömmel(mindkettőnél az ujjak felé néző oldalon).Nem gennyedzik,nem piros,külsőleg nincs semmi,de ha megnyomom,vagy a cipő megnyomja,fáj.Ez már úgy 6 éve van így,
2013. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első voltam,és 16 éves lány vagyok.
2013. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De, nekem piros egy kicsit.
2013. dec. 3. 18:19
 4/4 Timhor válasza:

Ha a benőtt köröm mellett a bőr kipirosodott, akkor az gyulladás előjele lehet. Mivel kivágás után gyulladt be, vagy helytelenül lett kivágva (túl mélyen, vagy túl nagy szögben), vagy a kivágás után nem lett letamponálva a körömdarab helye, vagy esetleg hajlamos vagy a gyulladásra. Az, hogy a benőtt köröm kivágása fáj, az normális. De miután a téged kezelő kiemelte a körömdarabot a helyéről, a fájdalomnak nagy mértékben csökkennie kell, majd néhány nap (legfeljebb 1 hét) múlva csökkennie kell. Krémnek én a Tetran kenőcsöt szoktam használni. Tegyél hurkapálcikára, vagy egy letompított élű fogpiszkálóra steril géz lapot, nyomj rá 1 borsónyi adagot a Tetran kenőcsből, és dugd be a kivágott körömdarab helyére (egy kicsi géz darabot hagyjál kint a sebből, hogy másnap könnyedén ki tudd húzni). Ragaszd le sebtapasszal, és éjszakára hagyd rajta. Másnap reggel nyugodtan leveheted a kötést, és kiveheted a gézlapot is, ha a fájdalom megmaradt, és a duzzanat is, akkor zuhanyzás után ismételd meg a folyamatot. Ha 1 hét múlva sincs változás, keress fel egy jó pedikűröst. Ő majd ellenőrizni fogja neked a kivágás vonalát, és ha kell, akkor korrigálja. Benőtt körömre létezik a kivágástól sokkal kevésbé drasztikus módszer is, ez pedig a körömszabályozás.


[link]


A képektől nem kell megijedni, teljesen fájdalom mentes a beavatkozás, és a szabályozó felrakása. Én Podofix spange-val dolgozom, és a vendégeim is nagyon szeretik.


egy gyógypedikűrős

2013. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!