Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházban részben utasíthatom...

Kórházban részben utasíthatom vissza az ellátást?

Figyelt kérdés
Tehát pl ha bennakarnak tartani akkor jó, bennmaradok de pl az infúziót visszautasítom?
2019. dec. 1. 12:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nos, a CT teljesen fájdalommentes, egyszerűen csak feküdnöd kell, szemeket becsuk, nem mozog, max. 5-7 perc az egész (ez már a nagyon max). Nyitott gép, nincs klausztrofóbia. De ha mégis félnél (bár nincs rá okod) ezt mondd el ott is, és biztos vagyok benne hogy meg tudnak nyugtatni
2019. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azt hszem, rosszul tetted fel a kérdést.

Te nem egy ellátást akarsz vissza utasítani, hanem félsz egy vizsgálattól.

CT vizsgálatnál nem kapsz infúziót, esetleg kontraszt anygot, de ez sem mindegyik vizsgálathoz szükséges. Nem kell megvárni utána hogy lefollyon az infúzió, végeztél, felöltözöl (már ha le kellett venni valamit, mert ez sem biztos), és mehetsz haza.

2019. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
CT előtt bizonyos esetekben szoktunk infúziót adni, azért, mert a vese nem igazán van jóban a kontrasztanyaggal ésvha nem tökéletes a beteg vesefunkciója biztos ami biztos kap infúziót a káros hatás kivédése érdekében. És azon se kell meglepődni ha valakinek Fluimucil köptetőt akarnak adni CT előtt mert az acetilcisztein is védi a vesét.
2019. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Ha visszautasítod a vizsgálatokat, kezeléseket, akkor mégis miért kellene, hogy benntartsanak? Csak foglalnád az ágyat az igazán betegek elől.


Az internetes diagnosztizálón meg jót röhögtem.

2019. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%
5. Képzeld biológus vagyok és állatorvos asszisztens nem laikus. Így igen nagyjából tudom mit mivel nem lehet szedni. Amit leírtam meg sajnos a valóság volt. Ami majdnem az életembe került. Mert olyan fantasztikus helyen voltam ahol a műtétemet is elrontották így pár hónapra rá mehettem újabb még súlyosabb műtétre. Lepontozhattok de ettől még amit leírtam megtörtént!
2019. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Valóban a betegnek is vannak jogai .

Az infúzióban életmentő gyógyszerek vannak.

Ha nem működsz közre a gyógyulás érdekeben az orvosokkal,akkor haza tanácsolnak ,ezt veled alá is íratják.

2019. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%
15-ös, tehát rohadtul laikus vagy. De nyugodtan leírhatod, hogy mit akartak mivel adni milyen dózisban, kíváncsi vagyok. Ha tényleg nem vagy laikus ilyet nem felejtesz el.
2019. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát azért sokszor van hogy csak hiszik hogy pánikbetegség aztán sima üres infúziót akarnak adni hogy a beteg azt higgye hogy törődve van vele meg ne pattogjon.
2019. dec. 1. 23:54
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, ezeket a hülyeségeket ti honnan veszitek, egy infúzió szerelékkel együtt több, mint 200 forint, ennyi pénzt a csóró magyar EÜ-ben nem dobunk ki az ablakon.

Egy 2 ml-es fecskendőben fiziológiás sóoldat kb. 30 forint ugyanazért a hatásért. Mondjuk ahhoz beteg részről hatványozottan hülyének kell lenni, hogy ilyenre kényszerüljünk.

2019. dec. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
17. Akkor majd hamar megöregszel. Rosszindulatú, ostoba kötözködökkel nem vitatkozom. Gondolj amit akarsz, rólad mond el kritikát nem az egészségügyi dolgozók hozzáállásáról. Tisztelet a kivételnek!
2019. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!