Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházban részben utasíthatom...

Kórházban részben utasíthatom vissza az ellátást?

Figyelt kérdés
Tehát pl ha bennakarnak tartani akkor jó, bennmaradok de pl az infúziót visszautasítom?
2019. dec. 1. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Azt utasítasz vissza, amit akarsz, amíg cselekvőképes vagy. De minek maradnál bent, ha a kezelést meg nem engeded?...
2019. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Én azt tapasztaltam hogy ott addig vannak jogaid amíg ki tudsz menni a wcig. Utána már senkit nem érdekel mit szeretnél függetlenül a valós emberi jogaidtól amit nem tudsz érvenyesíteni. Mert ha elutasítasz valamit azt lehet csak cserébe rád sem fog nézni a nővér meg az orvos hiába nyomkodod a hívógombot. Nem segítenek semmiben. Tisztelet a kivetelnek.
2019. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%
Még annyi hogy az elején kitöltettek velem egy papírt milyen gyógyszerekre vagyok érzekeny vagy mi az amit nem akarok kapni mert rosszul voltam tőle korábban. Simán beadták. Olyanokat is amik ütötték egymást, nem szabad őket együtt adni vagy túladagoltak bizonyos gyógyszereket. Ha nem lett volna nalam netes telefon és nem nézek utána nem tudom túlelem e vese karosodás nélkül. Így is párszor elajultam a beadott gyógyszertől amire érzekeny voltam.
2019. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Erőszakkal senkit nem lehet kezelni. Vissza utasíthatod a kezelést, de elfogják mondani, hogy ennek mik leszek a következményei, és alá kell írnod, hogy saját felelősségre nem vállalod. Viszont innentől már az ellátás többi része sem biztos indokolt.

Tehát egy kezelésen belül nem tudsz válogatni, hogy ezt kérem, de azt nem.

2019. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó ezt a fröcsögést a kutya sem veszi be. Ráadásul pont te laikusként tudod, hogy mi mit üt, meg minek mi a dózisa. Bentfekvés alatt gondolom az orvosit is elvégezted. :-D



Hogy a kérdésre is válaszoljak életmentő beavatkozást leszámítva, mindent vissza lehet utasítani, az infúziót is, de lehet, hogy azt fogják mondani, hogy akkor feleslegesen vagy bent.

2019. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi kettes-hármasnak ment.
2019. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
#3! Komolyan azért élted túl, mert a neten diagnosztizáltad magad? Mesélnél, kérlek?
2019. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De ha nem vagyok kiszáradva felesleges az infúzió. Azzal csak röghözkötik a betegek akinek mondjuk fogalmuk sincs mi a baja.


Amúgy igen, sanszos hogyha valamibe belekotyogok elzavarnak hogy vagy mindent vagy semmit.


Nade ha félek a CT-től és nem egyezem bele akkor attól még nem kéne hogy kidobjanak??

2019. dec. 1. 13:38
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Az infúzió nem csak kiszáradásban kell. Poénból nem szoktunk semmit adni. Ha valamitől félsz a legnagyobb hülyeség az, hogy elutasítod. Meg kell mondani az orvos kollégának, hogy félsz, és ha normális segít elmondja, hogy milyen a vizsgálat, mivel jár stb.


Egy CT vizsgálat pl. Csak egy-két petcig tart, maga a cső elég rövidke szerintem klausztrofóbiásoknak sem olyan nagy probléma, és a sugárterhelés is elég kicsi már a modern CT késtülékeknél. Ami kicsit kellemetlen, hogy a kontrasztanyag beadása ilyen melegségérzetet tud okozni, amit sok beteg nem szeret.


De ha megmondod konkrétan, hogy mi a bajod talán többet tudok segíteni.

2019. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
És nagyon ritka az olyan, hogy fogalmunk sincs mi a beteg baja.
2019. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!