Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a kávéfüggős...

Hogyan küzdjem le a kávéfüggőségem?

Figyelt kérdés
Napi 6-7 kávét iszom, (cukor nélkül, kicsi tejjel). Nem fáradtság miatt iszom hanem csak úgy, a cigiszünetbe mások rágyujtanak addig én kávézok, hazaérek melóbol még megiszok 3-4 kávét estig és semmit nem befolyásol az alvásban, szerintem már annyira hozzá szokott a szervezetem. Amikor elhatárotom hogy nem iszok körülbelül fél óráig bírom és utána minden bajom van már, aztá iszok egyet. Hogyan szokjak le?

2019. dec. 4. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is könnyen elaludtam napi 5-6 mellett de rossz minőségű alvás volt, akkor fel se tűnt. Hulla fáradtan keltem így hát dupla adag, nem is folytatom. Még feltűnt, hogy könnyen kifulladok. Vettem egy okosórát teljesen más miatt és kb ledöbbentem, naplózta a pulzusom meg az alvásom, le is csökkentettem napi 2-re, egyből feltűnt a különbség. Az első nap maga volt a pokol, a második már könnyebb volt főleg mivel régóta nem keltem olyan frissen előtte de sokszor még most is nehéz, mert kívánom. Már vagy 2 hónapja, hogy visszavettem az adagot.

Én nem helyettesítettem semmivel, de ez segíthet. Kóla, sokféle tea szintén tartalmaz szóval nem is tudom mivel. Komoly elhatározás kell de nem lehetetlen. De annyira megszoktad ezt a koffein mennyiséget, hogy fel se tűnik mit okoz, ez a nehéz benne.

2019. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is imádok kávézni, naponta többször. Nekem az volt a megoldás, hogy sokkal hígabb kávét iszom, de adagra ugyanakkorát. Van, hogy éppen csak löttyintek egy kicsit a csészémbe. Így a feeling megvan, de összesen 3 csészényi adagot iszok meg naponta. Otthon szoktam figyelni, mennyi fogy. Teljesen nem akarok leszokni róla, ennyitől szerintem nem lesz bajom. Arra is figyelek, hogy este 6 után már ne igyak kávét. Jól alszom, és reggel nem vagyok fáradt, gyorsan felébredek.
2019. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igyál cikóriát
2019. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Próbálkozz ugyanannyi csésze teával. Kevesebb koffein van benne és egyéb jótékony hatásai is vannak. Meglátod hogyan reagálsz. Egy próbát megér.


üdv,

2019. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2020. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!