Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Első...

Mit kellene tennem? Első tetoválás.

Figyelt kérdés
2 hetes a tetoválásom, rendesen kezeltem ahogy a tetoválóm mondta és ilyen lett. Mitől nézhet ki így? Forduljak vele orvoshoz?
2019. dec. 7. 08:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ráadásul nemegyszer az utógondozás a rossz, tehát ügyfélhiba a dolog. Akkor szabad dokihoz menni?
2019. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló. 3 napig volt fóliázva 4-5óránként langyos vízzel lemosva majd a maradékot felitatva majd vékonyan bepanthenel kentem. 3.nap utan a 10.ig bepanthennel kentem vékonyan napi 3x-4x

Majd utána testápolóval. A pöttyók a 9-10. Napnál kezdődtek el.

2019. dec. 7. 09:43
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt aláírom, hogy így van, de ismét elmondom: ezek a problémák sok esetben nem sejthetőek előre (nem várt reakció, senki nem rontott el semmit pedig), vagy az ügyfél utógondozásának a hibája. Nem kérheted azt az emberektől, hogy ne menjenek dokihoz, és holmi tetoválókkal kezeltessék magukat. A tetoválónak van egy bizonyos köre, amiben tud segíteni, de azon kívül nem igazán, és én a képből meg nem mondom, hogy ez most mi.

Van tetkóm, tudom, mi történik vele és hogy, míg készül, és míg gyógyul. Neked van esetleg?


Ne haragudj, de továbbra is nehezemre esik elképzelni, hogy egy orvos szombat reggel a GyK-n lóg, és kikéri magának, hogy az emberek orvoshoz menjenek. A dokik épp fordítva vannak bekötve... vagy nagyon nem neked való akkor ez a szakma, ha a beteg embernek nem mondod, hogy menjen dokihoz. A sufnitetkósokra én is fújok, lehet is, de egy normál szalontetkóval is lehetnek gondok, és az embernek joga van b^zmeg orvohoz menni. Miből áll a rendszer? Mi az, hogy ingyen látnak el bennünket? Orvos ilyet nem mond, már bocs.

2019. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: a testápoló nem jó! Illetve a 99%-uk! Azt inkább hagyd abba! Milyet használsz?

Sajnos nagyon zsírosak és megfojtják a bőröd.


Beszélnék a tetoválóval a helyedben, de a testápolóval állj le és kend Bepanthennel egy nap egyszer. Amúgy lassacskán el is hagyható a kenés, ha már nem ereszti a színét és nem jön le róla foszlány.

2019. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

De mond ilyet orvos. Mert rohadtul elegem van abból, hogy háziorvosként a tetoválón át a fodrászig minden nulla EÜ végzettséggel rendelkező az én péniszemmel veri a csalánt mindezt úgy, hogy nulla anyagi és nulla erkölcsi megbecsülésünk van, és úgy beszél velünk a beteg mint a kutyával. Persze ha bejön a beteg ellátom, de ezt lazán ki kellene számlázni a tetoválónak, nem pedig a TB alapján ellátni. Sajnos állambácsi nagyon szabadkezet ad az ilyen szakmáknak, aztán láthatjuk el a szövődményeiket, a random hepatitis fertőzésekről nem is szólva, amit persze nem tud a beteg, hogy hogyan szedett össze. Én tudom. Ott a nyom a bőrén.


Ha normális megbecsülésünk lenne nem érdekelne mivel jön a beteg, de most már kb. az egész ország csicskája a háziorvos, tíz kemény év tanulás után.

2019. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Na hallod, amennyi tb-t legombol állam bácsi az emberekről, ahhoz képest, hogy mit nyújt a rendszer, illetve mennyire veszik igénybe a rendszert, pont bárki mehet azzal, amivel akar. Az bezzeg nem olyan égető, hogy aki nem fizeti a tb-t, azt ne lássuk el: na az a felsleges! Havonta súlyos tízezreket gombolnak le rólam tb-re, és tavaly szemptember óta nem voltam dokinál. Úgyhogy ha kijön rajtam egy pötty, akkor pont oda megyek, ahova úri kedvem tartja, mert megfizettem. Bazinagy tévedés, hogy nem fizetünk érte, meg ingyen csicskák vagytok. Annak vagytok az ingyen csicskái, akik teleszülik a cigánysort, de egy napot nem dolgoztak még, meg egy fillér adót be nem fizettek.


Értem, mit mondasz: a tetoválók és más testmódosítással foglalkozó szakik orvosilag beavatkoznak az ember testébe/egészségébe, aztán ha borul a bili, akkor jön az igazi orvos. Unfair, hogyne. De ebbe az anyagi oldalt bevonni, meg azt, hogy ingyen dolgoztok: hát ne is haragudj. Magyarország a paraszolvencia menyországa,. Az átlagember súlyos pénzeket tol bele a tb-be, levsezik a kis fizujából, ahhoz képest elmegy 3-4-szer orvoshoz egy évben. A többség komolyabb dolgokra átmegy magánba, mert az állami egy kutyafos: pont annyit nyújtanak, amilyen színvonalat a kommentjeid képviselnek. Tehát ha az aktív korú, amúgy egészséges ember elmegy 3x egy évben dokihoz, akkor egy évi tb-re számolva egy orvoslátogatás 30ezer forintjában van. Úgyhogy nyugodtan be lehet kussolni és le lehet ülni a baromsággal. A tetoválókat lehet ekézni, de az embereket nem, hogy a bajaikkal dokihoz mennek. Te is mennél. Te a tetkóshoz mennél vissza szepszissel? Na ugye, hogy nem. Akkor mi van?

2019. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
PS: a tetováló tartozik anyagi felelősséggel, ezt alá is írod tetováltatás előtt. Csak nem neked, hanem a betegnek, mert ő fizetett. És a te általad nyújtott ellátásért is fizetett, mondom mégegyszer. Neked a tetováló semmivel nem tartozik, mert te ki vagy fizetve. Nem elég, értem, tenni nem tehetek róla betegként. Hogy bunkó a páciens? Sajnálatos, mindenhol ez van, nemcsak az orvossal bunkó, aki alapból bunkó.
2019. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Látszik, hogy még életedben nem volt komoly EÜ problémád. Ne is legyen. Ha egy random nem túk súlyos dologgal mondjuk lumbágóval vagy keresztszalag szakadással akarsz szakorvoshoz jutni. Akkor valóban lassú a magyar EÜ. Ha viszont komoly baj van akkor nagyon jó is tud lenni. És nem is nagyon lehet ilyen esetben megkerülni.

Ami a TB fizetést illeti, nektek úgy tűnik jó, hogy a nullát fizető cigány is éppen olyan ellátást kap, mint ti, mert ilyen téren orvoson kívül mást még nem láttam hőbörögni. A TBtekből pedig mi lószékletet sem látunk, és úgy gondolom amíg egy CNC-s szakmunkás jóval többet keres mint én addig bőven nem érdekel, hogy te mennyit fizetsz TB-be. Hálapénzt egyébként nem fogadok el, de nem is fogok repdesni az örömtől amikor elszúrt plasztikai beavatkozásokat kell helyrepofoznom. És az is biztos, hogy nem leszek kedves, mert azt az időt amit a koponyát heccből magára varrató gyerekre fordítok fordíthatnám mondjuk a tumoros betegeimre is például.

2019. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hallod, az lehet, hogy orvosként dolgozol, de nem vagy orvos, az tuti.
2019. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!