Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alszok el nehezen?

Miért alszok el nehezen?

Figyelt kérdés

Hiába vagyok fizikailag fáradt, lefekvés után legalább fél óráig (nem ritka az 1-1,5 óra sem) csak forgolódok, kavarognak a gondolatok a fejemben.

Stressz kilőve, és a gondolatok sem negatívak. Inkább csak átgondolom milyen napom volt, miket csináltam stb...

Próbálkoztam már a lefekvés előtti olvasással, de az a baj hogy szeretek olvasni (nem csak este szoktam), és az még jobban "felpörgeti az agyam.

Próbáltam unalmas tv műsort nézni, amíg le nem ragad a szemem, de amint kikapcsolom a tévét, és becsukom a szemem kezdődik a forgolódás.

Ha elalszom, utána nincs gond, végigalszom az éjszakát, és reggel is jól ébredek, leszámítva az esetleges fáradtságot a kevés alvás miatt. Energiaitallal nem élek, kávét is csak reggel iszok.



2019. dec. 12. 14:56
 1/4 gublug ***** válasza:

Te már feltetted ezt a kérdést, nem? Csak kicsit máshogy.


Lehet, hogy éjjeli bagoly vagy, nem? Ők sokáig szeretnek fent lenni, és éjjel vannak elemükben.

Nehezen kelnek reggel, stb.

2019. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még eddig nem kérdeztem. Egyébként nem azt írtam, hogy szertek sokáig fent lenni, és annak hogy nehezen kelek, pont az ellenkezőjét írtam.

Ezeket leszámítva mindent eltaláltál.

2019. dec. 12. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak túlpörög az agyad, lehet hogy "hirtelen" akarsz aludni.

Alvás előtt 1 órával már ne nyomkodd a telefont, vagy csak kékfényszűrővel. Vegyél egy kellemes meleg fürdőt, vagy hallgass relaxációs zenéket. Youtubeon van fent egy csomó music for sleeping címmel, szerintem nagyon jók, egy próbát megér. Dugd be a füledbe, csukd be a szemed, és csak fókuszálj arra.

2020. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gublug ***** válasza:
Kerdezo: ehh. Bocs.
2020. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!