Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bekapcsolt telefon mellett...

Bekapcsolt telefon mellett alvás tényleg káros tud lenni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha elég messze van a telód a fejedtől, akkor nem. Én átteszem egy másik szobába vagy kikapcsolom, ha aludni akarok.
2019. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem, hacsak nem hagyod bekapcsolva a wifit vagy a mobil adatot, ami így folyamatosan kommunikál.
2019. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gublug ***** válasza:
100%

2-es: szerinted a telefon és a vevő/adó torony nem kommunikál minden percben? Sms-t meg hívást hogy fogadsz?



Teljesen kapcsold ki, ha van rá lehetőséged.

2019. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. dec. 13. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sugárzás szempontjából nem tudom, de más okból biztosan:

Ha túl közel van, reggel reflexből kinyomom, és alszom tovább. Direkt messzebb rakom, hogy mire odaérek lekapcsolni az ébresztőt, tényleg felébredjek.

2019. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

"Buta" telefon esetén nincs ilyen gond, 20 percenként egy rövig pingre bejelentkezik a toronynál/tornyoknál, ahogy és amit elér. Ezt leszámítva SMS vagy hívás idejére kommunikálnak csak. Sajnos a szomszéd szobában lakó telefonja már más tészta. Az emberek bele se gondolnak, hogy egy társasházban mi van...


Tepsifon esetén mrg tedd éjjelre repülő módba, akkor nem kommunikál egyáltalán se a BT, se WIFI, se a GSM rész.

(tényleg nem szokott pittyegni a detektor mellette. Azt nem tudom, hogy vételen maradva speciális adatcsomagra feléleszthető e távolról, vagy teljesen letilt mindent, de én nem tapasztaltam eddig, hogy bármi svindli lenne ebben a módban.)

Szóval nem kell kikapcsolni, kevésbé fogy az akksi töltése és nem zavarja az ébresztőt, vagy egyéb helyi alkalmazást sem, csak az elektronikus kommunikáciás csatornákat blokkolja a feloldásig.

Az SMS-t úgyse olvasgatod alvás közben és ha alszol, nem kell, hogy szerencsétlenkedő hívásokkal zargasson senki. Majd reggel, mikor felbútolsz, a reggeli tejeskávé közben szépen átnézed a híváslistát és visszahívod akit kell. Nemcsak az akkut kíméled ezzel, vagy a nyugalmad, a felesleges elektroszmogot is jelentősen csökkented magad körül. A jelerősség a távolság négyzetével fordítottan arányosan csökken. A testedhez közel ezért nem érdemes tartani aktív eszközt huzamos ideig.

2019. dec. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Anonime AJ ***** válasza:
67%

Nem. Nem káros egyáltalán. Az hogy a telefonbol származó sugárzás káros csak egy mendemonda. Semmi, ismétlem SEMMI tudományos bizonyíték nincsen rá!

Az amit ötös mondott eléggé jól összefoglalja a veszélyeket amik ténylegesen fennállnak.


Az egy másik dolog hogyha sokat használod akkor okozhat fejfájást de azt sem a sugárzás miatt hanem a fény miatt


Itt van egy Wiki cikk. Angolul van de tudtok használni Google fordítot


[link]

2019. dec. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mostmár értem! Köszönöm szépen nektek is!
2019. dec. 16. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!