Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már három napja, hogy nem...

ISW kérdése:

Már három napja, hogy nem kell mennem a wc-re, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje nem stimmel valami a hasammal és szeretnék rájönni, hogy mi is az. Úgy a mindennapokban az van, hogy nagyon meg kell válogassam mit eszem/iszom, mert konstans savam van, meg jön vissza az étel, mintha a hasam tele lenne, pedig lehet, hogy akkor perpill éhes vagyok... de kezdeném a sztorit (rövid leszek)


Az van, hogy miután iszogatunk egyet a barátokkal, másnap még délelőtt legalább 2x (általában 3x) kell mennem a wc-re. Nem hányni, most nem a másnaposságról van szó, hanem egy mértékkel zajló összejövetelről. Nem sűrűn fordul elő, de mindig ugyanaz a folyamat. Miután voltam a wc-n érzem, hogy kiürül a gyomrom, de úgy rendesen, mondhatni fullra és ez amúgy nagyon jó érzés. Ugyanez történt most is. Utána nagyon jó étvágyam lett, szerintem legalább másfélszer többet ettem az elmúlt 3 napban, mint szoktam úgy általában. Azonban az a helyzet, hogy azóta (tehát 3 napja) nem voltam a wc-n (próbáltam de nem ment...) és most azt érzem, hogy tele vagyok és ez már diszkomfort. Nem érzem úgymond felszabadultan magam, közbe közbe az étel jön vissza pedig már nem zabálom túl magam, amennyit szoktam átlagba (legalábbis a harmadik nap már nem volt meg a nagy étvágy).


Ergó... arra jöttem rá, hogy az anyagcserém rendkívül lassú, meg egyszerűen többet eszek, mint amennyi másnap vagy két napra rá kijön és ez folyamatosan diszkomfortot eredményez. Szerintetek mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel?



2019. dec. 17. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igyál elég vízet, valószínűleg keveset iszol.
2019. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es írta, vizet, vizet és vizet inni! Nem az anyagcseréd lassú, hanem kevés a folyadék a szervezetedben.
2019. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2019. dec. 17. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Az anyagcserének nincs köze a székletürítéshez, helytelenül használod a szót.

Amúgy ha kiürülnek a beleid (nem a gyomrod) akkor ne csodálkozz, ha nem tudsz wc-re menni pár napig, nem mindig az előző napi széklet távozik másnap.

2019. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet valami szűkület van a bélrendszeredben. Keress fel gasztroenterológus orvost, azt megtükröz.
2019. dec. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert három napja nem volt széklete egy gasztroenterológus sem tükrözne...
2019. dec. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!