Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol problémái vannak az...

Alkohol problémái vannak az élettársamnak . Beleegyezett az orvosi kezelésbe, de honnan kéne indulni? Hosszú!

Figyelt kérdés
23 éves és a szülei , nagyszülei mind alkoholisták ebben nőtt fel és sok lelkitrauma is övezi a problémánkat . Gyerekként az anyja ott hagyta , apja meghalt még mikor kisbaba volt , nem ismerte . Az anyuka visszajött az életébe 11 éves korában , lett nevelőapja aki szépen terelgette , de már nagyon fiatalon ( 16 évesen ) töménytelen sok alkoholt ivott . Nemrég meghalt a nevelőapja , akit apjának tekintett és óriási lelkiválságba került , akármennyire is próbálom vigasztalni , orvosolni a problémáját nem tudom . Fél év alatt kétszer is droghoz nyúlt a lelkifájdalma végett h nincs többé apa és már kimondta ő is h alkoholista lett . ( a drogoktól nem függ ) megbeszéltük h januárba elmegy pszichiáterhez a szakrendelőben , de befeküdni nem hajlandó csak kezelésekre járni . Anyukám említette az alkohol elvonás tüneteit h jelentkeznek a páromnál : hangulatingadozás , kedvetlenség , nem törődömség , memória zavarok ( emlékezet kiesés ) , családi betegség náluk a magas vérnyomás is . 23 éves fiatalemberként nagyon féltem őt , mert komoly problémái vannak már most , ami mondjuk egy 43 évesnek “ megfelelő “ .Utána olvastam h mik a tünetek és megegyező probléma a mellkasi fájdalom és a hasi . Gondolom valamilyen szervi problémája kialakulhatott neki ezért bizonytalan vagyok honnan kéne indulni h letudja tenni az alkoholt befekvés nélkül , diagnosztizálják a testi problémáit és a gyász feldolgozásában is tudjanak segíteni kapjon arra is diagnózist . Háziorvoshoz kéne mennie vagy egyből a pszichiátriai szakrendelőbe ? Hol tudnák ellátni őt megfelelően ? Tudom felesleges kérdés , de nem akarok egyből falakba ütközni h elutasítást kap h rossz helyre megy és valljuk be elég megalázó valakinek a szenvedélybetegsége , 2 évembe telt mire kiharcoltam h kezeltetnie kell magát . Köszönöm a válaszokat !!!!

2019. dec. 29. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Addiktológia az első lépés. Valamint vegyétek fel egy segítő csoporttal a kapcsolatot, pl. AAA.
2019. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:

Háziorvos, aztán pszichiátria. A háziorvos egymaga nem sokat tud tenni, de mindenképpen érdemes vele is beszélni, hogy tudjon arról hogy jár kezelésre, és segíteni tudja a terápiát.

Kitartást hozzá.

2019. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van pl. a Nyírő Gyula kórház addiktológiájára a felvételi rend:

[link]

2019. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. dec. 29. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Háziorvostól beutalót kérni a pszihiátriára,. ott 3 hét bent fekvés 10 palack infúzió, napi 15 gyógyszer, aztán otthon is egy hónapig napi 15 gyógyszer, pld rivotril, tegretol. stb. aztán kontroll. újabb vérvétel és az újabb gyógyszerek felirása otthonra pár hónapig. eléggé aluszékonyságot csinálnak a gyógyszerek, ágybavizelés, rángatózás, rémálmok, jó étvágy, boka bevizesedés, fejfájás szekánsság van tőlük.
2020. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!