Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan aki CPAP alvógép...

Van olyan aki CPAP alvógép használata után jelentősen fogyott?

Figyelt kérdés
eddig nem nagyon tudtam fogyni, nem vagyok elhízva de egy 10kg.t le szeretnék adni, hogy jobban látszódjon az edzés eredménye. Középsúlyos alvási apnoét diagnosztizáltak. Hamarosan elkezdtem használni a gépet, és remélem segít a súly leadásban is.

#fogyás #alvásiapnoe
2020. jan. 3. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tőle fogyni. Ez nem fogyásra van, hanem alvásra.

Kipihentebb leszel kevesebb alvásidővel. Adott esetben nem fog alvás után fájni a torkod. Nem fogsz arra ébredni éjjelente, hogy levegőt kell venned. Végigalszod az éjszakát.

Sajnos biztos gyógymód az alvási probléma megszüntetésére nincs, így számíthatsz arra, hogy nagyon sokáig fogod használni a gépet. Talán életed végéig.


Ha fogyni akarsz, akkor az étrendedre kell odafigyelned.

Főleg kevesebb cukor, kevesebb kóla és alkohol, kisebb adagok étkezésenként. Egyéb kisegítő dolgok.


Én abban bízok, ha sikerül lefogynom 70-75 kg-ra (15-20kg mínusz), akkor javulni fog az alvásom gép nélkül.

Viszont az eddig olvasottak alapján nagyon kétséges, hogy bármikor is teljesen elhagyhatom a gépet. Még a dokik sem tudják megmondani, hogy egyáltalán mi okozza. Vagy a toroknál vagy az arcban. Mindkét műtét életveszélyes, így nem is akarják vállalni, felajánlani. És nincs garancia a javulásra sem.

2020. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezeted, nem arra gondoltam hogy a gép lefogyaszt , hanem a kipihent állapot , gyorsult anyagcsere miatt könnyebb fogyni remélem .
2020. jan. 8. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul fogalmaztál.

Amúgy pont az is a lényeg, hogy alvás közben lassul a szervezet.

Ébrenléti állapotban nem fog gyorsabban működni az anyagcseréd azért, mert az agyad kipihentebb.

De talán érdemesebb, ha rákeresel az anyagcsere működésére és esetleg az alvással kapcsolatos összefüggésre.

2020. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én pont úgy tudtam ,hogy amennyiben a szervezet nincs kipihenve az kb kihat a szervezetre. Ez hormonális szempontból is változásokat okoz, illetve az anyagcsere is jelentősen lassul mivel a szervezet nem működik megfelelően.

Ezeknek a tudatában kérdeztem , hogy ezek helyreállítása után a fogyás sikeressége milyen mértékű lehet.

2020. jan. 9. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom (és van "szerencsém" tapasztalni is), hogy az állandó, örökös kialvatlanság olyan hormonális változásokat okoz, amelyek megnövekedett étvággyal, éhség-érzettel járnak. Szóval jók az esélyek, ha segít a gép.

Mi újság azóta?

2020. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1 hónapja használom , folyamatos edzés mellett heti 3-4 alkalom) szépen megy le a súlyom .

Hozzátenném , ugyonennyit edzettem eddigi is és az étrenden sem változtattam.

Kipihent vagyok és energikus egész nap.

2020. márc. 5. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!