Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök egész nap?...

Miért szédülök egész nap? Alacsony a vérnyomásom, de nem annyira, hogy elessek.

Figyelt kérdés

Tizennégy éves lány vagyok. És legfőképp reggel szokott előfordulni. Mikor felkelek, és megyek pár lépést. Kétszer olyan is volt, hogy elestem, és majdnem eltört a karom, közben pedig bizsereg a nyelvem, a végtagjaim, és szörnyű dolgok vannak a fejemben. Mikor vége (pár mp) akkor olyan, mintha újra visszatérnék a világba. Nagyon rossz érzés. És mikor megmérem a vérnyomásom, akkor 90/60-65. Volt már 52 is...

Anyu azt mondja igyak kávét. Iszok, de semmi. Ugyan olyan. Ha felállok, meg kell kapaszkodnom, mert annyira szédülök.

Sportolok (nem intenzíven, de nem fekszek egész nap)

Igaz hogy nem eszek túl sokat, de fogyókúrázom. Eddig olyan 6-7 kilót fogytam.

Őőő... Elég túlsúlyos vagyok. 80 kiló. De ezért is fogyózom.

És, ennyi. Amíg suliba jártam, nem volt ilyen..

Nem tudom, talán tudtok mondani valami lehetőséget.

Ui.: Nemsokára elmegyünk orvoshoz is, de azért meg akarom tudni a "talánokat" is.

Köszi!


2010. júl. 21. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!


Összetett probléma a tiéd bár véleményem szerint aggodalomra semmi ok.

Okokról most nem szeretnék írni mert akkor válaszom több ezer oldal is lehetne. A fontos:

1., Egy vérnyomásmérésből nem lehet magas-,vagy alacsony vérnyomás betegségre következtetni ezt napjában töbször kellene mérni egy erre rendszeresített eszközzel ami a vérnyomásod méri úgy hogy az öveden hordod nappal 20-30 percenként éjszaka 45-50 percenként. Persze panaszaidnak számos oka lehet úgy mint a változó-kamasz korod a lányok teste ilyenkor sok-sok változáson megy keresztül beleértve a hormonális rendszert is. Mielőtt találgatásokba bocsátkoznánk, mindenképpen menj el egy belgyógyász szakorvoshoz, és vizsgáltasd ki magad. Ő valószínűleg kér egy pár koponya röntgent, vagy CT-t, neurológiai kivizsgálást, nőgyógyászati kivizsgálást és szemészeti kivizsgálást. Ne féj egyik sem lesz fájdalmas.

2010. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jézusom! Ennek ennyi oka lehet? Ilyen sok mindenre kell majd mennem? Én azt hittem, csak vérvizsgálat, vagy vizeletvizsgálat. De.. nőgyógyászati vizsgálat? Istenem! Én erre nem is gondoltam.
2010. júl. 21. 23:04
 3/5 anonim válasza:
Pontosan ugyan ilyengondjaim vannak mint neked, én is 14 éves vagyok, bár én fiú vagyok, és 67kiló vagyok 175 centivel ami átlagos szerintem. Nálam még a látásom is... valahogy olyan foltos lesz és így feketés-barnás foltokban nem látok semmit egy ideig. Nálad ilyen nincs? Bár van hogy én is úgy érzem a végén mint ha most jönnék vissza a világba. Haverok ilyenkor rendesen ilyesztőnek találják az arcomat pl. Olyan mintha megbénult volna az egész, de én úgy érzem mintha meg lenne feszítve. Nálad nem ilyen? Igen, ez az alacsony vérnyomásod miatt van. Én annyira nem foglalkozok vele, mert belehalni nem fogok, de szerintem az orvos erre pontos választ ad, ha nem is azonnal. Azért a nőgyógyászati vizsgálatot nem tartom valószínűnek, hogy kérni fogják :D
2010. júl. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, igen. Nekem is. A látásom elhomályosul. Tesóm folyton sikoltozik (4 éves) mert hogy olyan félelmetes az arcom.

De én azért akarom megszüntetni, mert olyan tevékenységet folytatok nemsokára, amihez 100%-os figyelem kell.

2010. júl. 22. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

inni kell, napi 3 liter nem sok!

+ mozgas minden nap.

2010. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!