Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az extasytól el lehet butulni...

Az extasytól el lehet butulni vagy valami idegrendszeri betegséget össze szedni?

Figyelt kérdés
Életemben 5ször probáltam ki az ekit, egy hete toltam utoljára csak egy picit erős volt, a gondok csak másnap jelentkeztek borzasztó feszült voltam és nem birtam aludni aztán bekerültem a toxikologiára ahol adtak gyógyszert és utána jól éreztem magam egy darabig. Ezek után nagyon depis lettem és szorongos csak nyugatatóval tudtam aludni és létezni. Aztán most már ott tartok hogy nehéz pár alapvető dolgot megcsinálnom pl.: beszélés vagy emlékezés meg nagyon érzékeny lett a bőröm zsibad szinte ha bármi hozzá ér. A neten megnéztem a tüneteket és e szerint vagy parkinson vagy archeimer kor és azóta nagyon parázok nem akarok elbutulni végleg.

2020. jan. 23. 06:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha ilyent használsz akkor a butulás alapból adott, a többit hozzá adod ha szorgalmas vagy.
2020. jan. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Erősen kétlem hogy itt Alzheimerről vagy Parkinson kórról lenne szó. Minden tünet, amit felsoroltál gyakran szokott lenni az MDMA utóhatása. Az egyetlen kivétel a zsibbadás, de az is szokott jelentkezni a használat közben.

Szerintem nem kell félned, ezek a tünetek minden bizonnyal el fognak múlni. Bár általában az utóhatás 1-2 napig szokott tartani, olyanról is olvastam, hogy 1 hónapig tartott.

Még ha tényleg maradandó agyi károsodást szenvedtél az ekitől (aminek szerintem elég kicsi az esélye 5 használat után), ez meggyógyítható N-acetil-ciszteinnel. Ezt étrendkiegészítő boltokban találod meg. Kb. napi fél gramm elég lesz (és amúgy is segít, szóval szedd mindenképpen).

Amit még ajánlok hogy szedjél az az 5-HTP. Ez inkább tüneti kezelésre jó (amíg ezt szeded, addig ne ekizz). Bár ezeket előtte kellett volna szedned, de szerintem nem árthat, ha szedsz egy kis C-vitamint, E-vitamint, gyömbért. Figyelj arra, hogy igyál elég folyadékot és hogy mozogj rendesen.

Ha jobban leszel és véletlenül újra megkívánod az ekit, még ezek segíthetnek hogy ez ne történjen meg újra: n-acetil-l-carnitine, alfa-liponsav. Figyelj arra hogy mennyit veszel be (elvileg 150 mg fölé nem szabadna menni), óránként igyál meg 1-2 pohár vizet és kerüld a koffeint és az alkoholt. Vigyázz a testhőmérsékletedre, mivel az ekitől könnyen felmehet és leginkább ilyenkor szoktak az ember szarul érezni magát utána. Az is fontos, hogy teszteld le a tablettát (ehhez persze MDMA tesztet kell venni). Talán a legfontosabb az, hogy az ekizések között hagyj 2-3, max 1 hónapot.

2020. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Túl sokat ettél belőle. Olyan boldogságot adott ami nagyon messze van a sima hétköznapi lelki állapotodtól és az agyad nehezen tolerálja a változást.

A drogokkal óvatosan kell bánni, inkább kevesebbet vegyél be vagy semennyit.

2020. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia. Ezek a "másnaposságok" a lejövetel tünetei.


5 alkalom? Áhh, semmi bajod nem lesz, hidd el! :D


A drogokkal járó butulás ekkora mennyiségnél még közel sem jelentkezik.


Évekig kellene tolni a cuccot, és nem csak az ecstasy-t. :)


Csak nyugi. Pár nap max és rendbe jössz. :) Bár nekem a lejövetel ugyan ez, vagyis meglehetősen sz** volt mindig, utána pár óra és rendbe jöttem. Persze, nekem is voltak ismerőseim, akiknél ez tovább tartott. :) Volt akinek napok is bele teltek, míg teljesen kiment belőle.


Deee mondom. Csak lény nyugodtan, semmi problémád nem lesz. :) Hosszabb távon sem.


Szép napot!

2020. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Martin970 válasza:
www.ecstasydata.org mielőtt bármilyen fajtát dobnál, mindenképp érdemes ezen az oldalon megkeresni és megnézni mi van benne, amit ekinek adnak el nem feltétlen az, itt le van írva mit tartalmaz a tabletta. Ha szar lelkiállapotban vagy nem szabad ekizni mert csak ront helyzeten, de ilyen tüneteket a depresszión kívül még nem hallottam. Ha tudod milyen fajta volt, keresd meg a fenti oldalon és nézd meg, mert az nem tiszta mdma volt gyanúm szerint!
2020. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most derült ki hogy valószínűleg pánikbetegségem van és az eki hatása már nincs is bennem csak akkora sokk ért hogy folyton megismétlődik a folyamat ami azért mentálisan eléggé megvisel nem tudom mennyi idő mire ebből kijövők.
2020. jan. 23. 23:39
 7/14 anonim válasza:
2020. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
En 1 honapig szenvedtem olyan pszichoszomatikus tunetekkel hogy ember legyen a talpan ha kibirja, volt benne kezviszketes, zsibbadas, vibralo latas, eros pulzus, ajulaskozeli allapot. De volt olyan is hogy egy tipusut eszegettem kb minden nap 1 honapig es robbanofej szindromam lett. 23/F.
2020. jan. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem igazából már csak annyi problémám van hogy nem tudok aludni napok óta és fáradtnak sem érzem magam, valószínűleg ezért érzem azt hogy kezdek elbutulni mert mar nem képes olyan szinten gondolkodni az agyam.
2020. jan. 25. 07:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Szedj magnéziumot & B-komplexet + sok csapvíz kis mozgás esetleg halolaj és ha nem is azonnal, de 1-2 héten belül helyrejössz, az előző régi motoros voltam 🤣
2020. jan. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!