Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arckoponya ct, kontrasztanyag?

Arckoponya ct, kontrasztanyag?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Arckoponya ct-re kaptam beutalót.(lehetséges orrpolip miatt) Nézegettem különböző magán rendelőket, valahol kontrasztanyaggal végzik a ct-t valahol pedig nélküle. Mi a különbség? Van valami köze ennek az anyagnak a ct közbeni sugárterheléshez?

Eléggé félek az ilyesmi orvosi dolgoktól, úgyhogy aki jártas benne, légyszi válaszoljon.


Köszönöm!



2020. jan. 23. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a képalkotáshoz van köze. Neked valószínűleg elég a natív (kontrasztanyag nélkül) is.

Sugárterhelés kb. annyi fog érni, mit 1-2 napi háttér sugárzás. Mintha 1-2 napig kint lennél a szabadban.

2020. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Neked a kontrsszt nem szukséges, egyebkent káros nagyon es eleg veszelyes is! Ha mr-t kérdz az nem annyira kéros de az töbe kerulne soha nem irjsk elo
2020. jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom neked kell-e kontrasztanyag,de ott fog kiderülni,ha látnak valami olyat ami indokolja,természetesen előtte beleegyező nyilatkozatot kell aláírni ennek lehetséges alkalmazására meg az ionizáló sugárzás miatt.

Ha nem egyezel bele kontrasztanyag adásába,akkor csak natív készül.

Úgy gondolom neked nek kell majd első körben.

Valamivel több a sugárterhelés ha kontrasztanyag is kell.

2020. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*nem
2020. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2020. jan. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!