Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magánorvos tényleg jobb?

Llaa@ kérdése:

A magánorvos tényleg jobb?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy eltávolításom lesz és a szüleim magánorvost akarnak erre felkérni. Azt már kívülről tudom, hogy szidják a magyar egészségügyet, de ezt most figyelmen kívül hagyva, van értelme ennek? A műtét kockázata az, hogy megsérül a hangszalagot mozgató ideg. Ettől rettenetesen félek, de gondolom egy nem magán orvosnak sem ez lenne a feltett szándéka. Ha ez megtörténik, az csak véletlen lehet, véletlen meg megeshet a magán orvossal is. Nem akarom, hogy feleslegesen költekezzenek a szüleim. Vélemény, tapasztalat?
2020. jan. 25. 20:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
Tapasztalataim szerint nem jobb, ugyanúgy várakozni kellett a rendelőkben, csak más összetételű betegek között legfeljebb. Nem volt gondosabb vagy szakértőbb egyikük sem.
2020. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem magánorvos sem fogja rosszabbul elvégezni a műtétet,mint magánorvos. Egy orvos ugyanannyit tud akkor is,ha magánorvos és akkor is,ha nem. Azaz egy kevésbé szakavatott orvos nem lesz jobb,szakavatottabb amikor magánorvos és fordítva is így van.
2020. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudása magánban sem nagyobb,csak több időt fordít rád .

Műtéti felelőssége ugyan akkora .

2020. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem jobb, plusz (hacsak nem magánkórházba mentek, ami egy vagyon) a magánorvos is az állami kórházban műt, ugyanolyan feltételek mellett.

Egyébként ez a pajzsmirigy műtét rutin műtétnek számít.

2020. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Örülök hogy megerősítettek itt ebben. Már csak az a kérdés, hogy győzzem meg a szüleimet. Mert nem elég, hogy félek a műtétről, most még rosszul is érzem magam, hogy ennyi pénzt akarnak rám költeni. :(
2020. jan. 26. 07:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Valahol én is hibás vagyok, mert tegnap elírtam magam és elmondtam a statisztikákat amiket olvastam a hangszálproblémákról műtét után. Gondolom ezzel csak a lovat adtam alájuk, de akkor még nem tudtam, hogy magán orvost akarnak :(
2020. jan. 26. 07:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a statisztikákat, csak azzal tudlak biztatni,hogy körzeti nővérként elég sok pajzsmirigy műtött beteggel találkozom, és eddig senkinek nem lett hangszalag sérülése. (És egyiküket sem magánorvos műtötte :) ) Egyébként természetes,hogy félsz,de ha át kell esni rajta,akkor át kell.
2020. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :))

4%ról írtak végleges hangszalag károsodás áll. Elég nehéz helyzetben vagyok, mert sokan ijesztegetnek (cukorbeteg leszek a műtétről, megsérül a hangszálat stb.) de alapból meg szeretném, mert már unom hogy mindig van valami :( anyukámat meg sajnálom mert annyira igyekszik hogy minden jó legyen.

2020. jan. 26. 09:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, próbáltam még egyszer beszélni erről anyával is, nevelőapámmal is, mindketten meggyőzhetetlenek sajnos. Igyekszem úgy gondolni erre, hogy a magán orvos majd talán jobban figyel... Így könnyebb
2020. jan. 26. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,biztosan oda fog figyelni.És mi itt nem azt mondtuk,hogy nem jó a magánorvos,hanem azt,hogy állami ellátásban ugyanúgy műtenének meg. De ha ők ragaszkodnak hozzá és pénzük is van rá, akkor sincs semmi baj. Sok sikert a műtéthez!
2020. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!