Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel mit lehet kezdeni?...

Ezzel mit lehet kezdeni? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, bocsi ha hosszú leszek de elég sok minden van, remélem valaki tud tanácsot adni. Ott kezdeném hogy van rajtam plusz és mozgásszegény voltam fél évig,nem is ettem egészségesen csak a sok házi zsíros ételek, csoki csipsz is, sok buli sok koktél, alkohol stb.. Nem dohányzom csak alkohol mellé. Az utóbbi 3 hónapban kinn dolgozom külföldön. Sokat dolgozunk heti 5 napban 10-12 óra pörgéssel telik. Emelni nem sokat emelek, hajtás viszont nagy,emiatt is szokott hányingerem lenni. Mivel eddig nem mozogtam sokat és most igen gondolom még a szervezetem most szokja. A problémám viszont az hogy hónapok óta vagyis a tavalyi év eleje-nyár valahogy így, azóta rengeteg a savam, majdnem minden étkezés után székletem van, a sav annyira kikezdhetett már hogy a mellkasom mozgásra egyre jobban fáj, az utóbbi 1 hétben a jobb oldalamnál érzek egy csomó, dudorszerűséget, beszúró fájdalmat a jobb borda alatt kicsivel. Ez is mozgásra fájdalmas és lélegzéskor is. 20 éves lány vagyok, sajnos csak jövőhónap végén megyek szabadságra haza. Elmenjek orvoshoz mert súlyos probléma vagy erre van gyógyszer? Pihenni tudok, eleget alszom ezzel nincs baj. Dolgozni is szeretnék de igen fájdalmas egy lehajolás is meg a forgolódás, a gyaloglás, sőt a levegővétel is. A savlekötőből a pantoprazolt szedem-szedtem de nem valami hatásos annak a 20mg-t. Mióta kijöttünk sok natúr joghurtot, tejet, zöldséget nyersen fogyasztok, meg vegyesen mindent ami nem savas, zsíros. Tudom hogyan kell étkezni helyesen, adtam le több mint 20 kilót régebben, mozgással sem lenne gond ha a fájdalmak nem volnának. A kitartásom csak a baj meg hogy ellustultam. Tudnátok segíteni?

#gyomorsav #mellkasi fájdalom #jobb oldal fájdalom
2020. jan. 19. 06:42
 1/1 SubriJózsi válasza:

Szia!

Szerintem okvetlen orvoshoz kell menned.

Főleg dudor ami kitudja mi lehet.

Nem akarlak ijesztgetni, de az egészség a legfontosabb !

Egy bölcs egyszer azt mondta:

Feláldozzuk az egészségünket hogy minél több pénzt keressünk.

Aztán ha betegek leszünk, feláldozzuk minden pénzünket hogy meggyógyuljunk.

Utóbbi már lehet késő...

2020. jan. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!