Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfelelő a tornaóra a mai...

Megfelelő a tornaóra a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés
18 év alattiak válaszát várom. Sokan jarnak edzőterembe, küzdősortra. Elég korszerű a testnevelésóra, kelloen egeszsegtudatos? Hisz a csajok, fiuk alig varjak a delutani edzeseket.

2020. jan. 25. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, mi alig csináltunk valamit, és amúgy is csak heti háromszor volt kb. 40 perc. Amikor pedig volt is valami feladat, mindig hülyeségek voltak, pl. szekrényugrás, szertorna. Még az atletikus diákoknak se volt könnyű, nemhogy az átlagosabbaknak... Most érettségiztem.
2020. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerinted milyen lenne az ideális tesióra?
2020. jan. 25. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális tesióra az lenne, ha nem lenne. Aki akar sportolni, az úgyis fog, aki meg nem, mert nem szereti, nem ügyes benne stb, az csak még jobban gyűlölni fogja, ha kötelező.
2020. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én majdnem 6 éven át röplabdáztam, még gimiben is, mígnem az iskola beszüntette a "szakkört". Nem járt senki, mert napi 7-8 óra után már senkinek se volt kedve 4-kor sportolni. Úgyhogy én befejezném ezeknek a tesióráknak a szervezését, és inkább heti 2-3 kosárlabdát/focit stb. írnék elő. Persze rendesen megszervezve.
2020. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát 20 éves leszek, de csak tavaly érettségiztem, bőven frissek még az emlékek.

Mindig is gyűlöltem a tornaórát, nálam ez 12 évnyi megalázásról, leszidásról, rossz jegyekről szólt. Utóbbit tudomásul tudtam venni idővel, de az előbbi kettőt soha, pláne hogy évekig minden más tárgyból 5-ös voltam, mégis úgy beszéltek velem, mint egy utolsó szerencsétlennel. Életemben 12 év után először nem kényszerít rám senki semmilyen sportot, ki is használom. Tényleg egyetlen percnyi örömöt nem tudnék felhozni a tesiórákról, de sajnos még azokról a sportokról sem, amiket akár több évig csináltam a sulin kívül. Lehet elítélni, de irtózom a mozgástól ilyen sportformában (és nem azért, mert kövér vagyok, soha nem is voltam az, csak szörnyen ügyetlen, rossz mozgású). Pedig még a tanáraim sem voltak rosszak, az osztálytársak viselkedtek kegyetlenül.


Hogy milyen lenne egy ideális tesióra? Ha már mindenképp kell lennie, akkor mindenki választhasson BÁRMILYEN sportágat. Tehàt ne a suli írja elő, hogy lehet menni az ottani kosárra meg focira, az már nem jó, ha valaki pl lovagolni vagy épp túrázni jár.

2020. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!