Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaadók, nektek szoktak...

Plazmaadók, nektek szoktak problémák lenni plazmaadás közben (pl. rosszullét)?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sosem volt problémám,véradásnál és plazmaadásnál sem. Akik körülöttem voltak akkor, azoknak sem.
2020. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sokszor voltam már,de nekem sem volt még sosem semmi szerencsére.
2020. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Barátnőm első adása:

Elájult adás közben, alig tudták észhez téríteni, recepción bepisilt

Másik barát: eldurrant véna

Személyes tapasztalat: jó volt hogy pénzt kaptam, 13x adtam fél éve utoljára. Utolsó adásokkor gyanúsan szédültem és fájt a fejem utána

Egy hónapot kihagytam és megint rosszullét.

Soha többet nem jártam, és nektek sem ajánlom. A szervezetem figyelmeztető jele volt.

Nem ér pár ezer forintot az egészséged. Én mindent szabályt betartottam és max hetente -kéthetente ,havonta jártam mégis ez lett..

2020. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, én még csak négyszer voltam, de ebből 2 alkalom negatív élmény volt sajnos, egyik alkalommal visszaadásnál rosszul lettem, émelyegtem, félúton be kellett fejezni a plazmaadást. Utolsó alkalommal egy ponton mindkét karomból egy-egy tű állt ki, mert elkezdett megduzzadni a véna, aztán abba a karomba már nem tudtam visszakapni a véremet. Borzasztó ez az egész, szerintem nem igaz, hogy veszélytelen ez a donorra nézve, most is tele van a karom lila foltokkal, és 2 napig fájt is, nem tudtam kinyújtani.
2020. febr. 3. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

3-as


Nem mindenki egyformán bírja, én nagyon sokszor voltam már, egyszer sem volt soha semmi bajom pedig több szabályt nem tartottam be. Szerintem ésszel lehet ezt csinálni, attól hogy valaki rosszul lesz még nem biztos hogy mások is.

2020. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

#5 lehet hogy most még nincs bajod, de később lehet, én sem hittem a sok óvó szónak, hogy ne járjak

A mostani generáció aki jár, jelenleg a teszt alany és nincs olyan generáció még akinél megtudnák állapítani hogy x idő után hatással volt e a szervezetre.

Minden orvosom is lebeszélt róla, illetve én hittem a szervezetem figyelmeztetésének, és megvagyok anélkül a kis pénz nélkül is

Ami még felháborító, hogy mikor a fehérje szintem szerettem volna csekkolni, az orvos lazán elhárította az eredményeket és nem szeretett volna vele foglalkozni,akkor kérdem, milyen szigorú ellenőrzések?

Kedves kérdező, ne járj.

Utolsó valaszolonak pedig, mindenki eltudja dönteni mivel terheli a szervezetét, én már megbántam.

A pénz miatt jártam de nagyon jól tettem

2020. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
*jól tettem hogy abbahagytam
2020. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyszer elajultam, de akkor nem ettem sokat előtte, reggelre mentem.

Egyszer szintén picit rosszul lettem, mert megszedultem. Akkor is úgy gondolom, hogy a kaja és az innivaló nem volt elég.

Viszont én is egyetértek azzal, hogy nem szabad túlzásba vinni.

2 hetente vagy inkább havonta bőven elég. Nekem több hónap is kimarad sokszor, így meg sem érzem.

Régen jártam 72 óránként párszor a pénz miatt, az már nem volt kellmes, hülyeség volt.

2020. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!