Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apró hólyag a nyelven?

Apró hólyag a nyelven?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem pontosan mikor jelentkezett először, de már biztosan jó pár éve, és idáig teljesen normálisnak gondoltam ezt a jelenséget, csak most fordult meg a fejemben, hogy utánanézzek mi lehet pontosan, de nem igazán találtam rá választ. Évente maximum 1-2 alkalommal jelentkezik, egy apró hólyag megjeleik a nyelvem valamelyik oldalán vagy legelöl (egyszerre mindig csak egy), alig látható (max 2-3 mm), ugyanolyan színű mint a nyelvem, talán kicsit fehéres, és eléggé fáj ha hozzáér valami, pl.a fogam vagy valami étel. Ezen kívül egyébként nem sok vizet zavar, pár nap alatt el szokott tűnni. Mi lehet, és mitől alakul ki?

2020. febr. 5. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Afta lehet?

Keress rá guglival, mit kell tudni róla.

2020. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pandamanci válasza:
Képzeld nekem is szokott lenni, sztem ez nem afta, mert sosem fakad ki, olyan érzés, mintha megégettem volna ott a nyelvem. Én nagyon érzékeny vagyok arra, ha nincs jól elmosva pohár vagy evőeszköz, ha más után így eszek, idegen helyen vagy közétkeztetésben. Hiába kerestem rá magyarázatot, csak ez az afta van, ami pattanás a szájban, ez nem az. Soha nem jön elő, csak a rosszul elmosott szaroknál.
2023. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!