Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges hireteln...

Mennyire egészséges hireteln felvinni a pulzist magasra és kicsit "kapkodva"eleg megeroltetoen kifulladasig edzeni?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 21 éves anyuka és hát sajnos elég gyorsan edzek és a guggolas után fel óráig olyan vagyok mint egy élő halott.Valoszinu túl hirtelen túl kapkodva edzek és nagyon hirtelen nyomom fel a pulzusom..addig edzek ameg tényleg talpon bírok maradni szoszerint kifulladasig. Az utolsó 100 guggolasnal már majd össze esem. Utána fel oraig élőhalott vagyok és remegel.
2020. febr. 9. 18:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Kiskoromban volt szivbillentyuzavarom.
2020. febr. 9. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes figyelni a pulzusra. Intervall, valamint a hosszú, de nem magas pulzussal dolgozó edzések erősítik a szívrendszert.


De érdemes figyelni egy pulzus mérő órával.

2020. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem jó ez így. A maximális pulzus 220- életkor. 32 vagyok, nekem 188 a vége, ott akadna ki szívem. Hetente 2x kocogok, átlag 5 perc 30 alatt teszek meg 1 km, ez 11,2 km/h átlag tempó. Pulzusom max 150-155ig megy fel, alapból 56 körül van. Ahogy más írja, hosszabb aerob edzés a jó a szívnek és az egész kardiovaszkuláris rendszernek. Tehát beállsz egy 140-150es pulzusra kocogás során rendszeresen, ez fejleszti a szívizmot is és javítja a keringést. Hirtelen erőltetés blokkolhatja is a szívet, ha nincs hozzászoktatva, nincs állóképessége.
2020. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!