Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy a betegségek...

Ahhoz, hogy a betegségek nagyrészét (koronavírus, influenza) a lehető legjobban meg tudjam előzni, elegendő a személyes higiéniára, az egészséges táplálkozásra és a rendszeres sportra odafigyelnem, hogy csökkentsem a rizikófaktorokat?

Figyelt kérdés
Évente talán egyszer vagyok 2-3 napot beteg amióta sokkal, de sokkal jobban odafigyelek magamra, és szeretném azt hinni, hogy ez a koronavírus is inkább elsősorban nem a húszas éveiben járó aktív testmozgást végző, alapvetően egészséges immunrendszerű emberekre jelent veszélyt.
2020. febr. 1. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentik a rizikófaktorokat, de semmi nem zárja ki 100%-osan, hogy benyelj egy vírust. Meg ezek mellett lehet kontaktod olyan emberekkel, akik elkapták és megbetegedtek vagy csak lappang bennük.
2020. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos simán elkaphatod te is, hiába vagy fiatal, hiába sportolsz és hiába figyelsz oda a higiéniára. De ennyire nem szabad ráparázni, ahogy te teszed. Persze élj egészségesen, de ne azért, hogy el ne kapd a koronavírust. Felesleges félni tőle ennyire, mert úgyse lehet maximálisan védekezni a betegségek ellen.
2020. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De ennek ellenére is elkaphatod, viszont a betegség súlyosságát és a szövődmények kialakulásának esélyeit (pl. elhalálozás) jelentősen lecsökkented.
2020. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát lehet, hogy már 15x elkaptam az influenzát, csak az immunrendszerem "edzettsége" miatt egy fejfájással le lett tudva az egész
2020. febr. 1. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi ok az aggodalomra... akik tudják magukról, hogy egészségesek, azok egészségesek is maradnak.


Az évek alatt én már megbizonyosodtam róla, hogy az immunrendszerem, karbantartásával, illetve azzal a biztos tudattal, hogy egészséges vagyok,

minden nyavalyát ki tudok védeni, legyen a testem akárhány éves.

2020. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem az influenzatol kell felned. Az eletben nincs 100%-os garancia, valamilyen betegseget barmilyen eletkorban elkaphatsz. Amit teszel jol teszed. Arra kell figyelned, hogy mi lesz veled 10-20-30 ev mulva. Lesz-e cukorbetegseged (elhizas rizikofaktor)? Lesz-e magas vernyomasod, koleszterin problemad? (ez ellen is lehet tenni egeszseges sullyal, rendszeres mozgassal, azzal, hogy jo levegot lelegzel stb.). Folytasd, amit most csinalsz, figyelj oda. En is ezt probalom. A tobbi pedig szerencse kerdese.
2020. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!