Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha hónapokig vagyok táppénzen,...

Warden93 kérdése:

Ha hónapokig vagyok táppénzen, lehet, hogy nem minden hónapban kapok pénzt?

Figyelt kérdés
Ugyebár 2 hétig a vállalat fizeti a betegellátást, utána viszont az állam. Egy ismerősöm mondta, hogy ő csak az 1. hónapban kapott táppénzt, ő 3 hónapig volt állományban, és az utolsó 2 hónapban nem látott pénzt (amit már ugye az állam fizetne) csak rá fél évre érkezett meg az az utolsó 2 havi, amit az állam fizetett. Lehetséges ez? Mennyire gyakori ?

2020. febr. 10. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatótól, és a könyvelőtől függ, hogy mikor továbbítják a papírokat.
2020. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer munkaidőben eltört a lábam, így 100%-os táppénz járt. Mivel ilyenkor jegyzőkönyvet kell írni, és beküldeni az OEP-hez, így várni kellett. Sajnos a cégem elcseszte a jegyzőkönyvet. Ugyanis amikor eltört a lábam az orvos is írt egy jelentést, hogy melyik nap volt a röntgen, gipszelés, és mikor vett fel táppénzre. A cég meg a baleset dátumát 1 nappal későbbre írta. Ezért az OEP nem fogadta el, és módosítást kért. De ez a papírmunka eltartott egy ideig. Én 3 hónapig egy fillért sem kaptam. Végül elegem lett, és magam intéztem el az ügyet. A munkahelyemen és az OEP-nél is kivertem a balhét. Megérte, mert 2 napra rá a teljes 3 havi pénzemete megkaptam
2020. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Más a munkahelyi baleset és a táppénz. A papírokat le kell adnod x időnként és szerintem a további a munkáltatón múlik.

Persze addig nem kapsz pénzt,amíg nem továbbítják,én így tudom.

A munkahelyi balesetnél sajnos megesik,hogy pontatlan vagy hiányos a papírmunka, az OEP meg ül rajta, én anno azt gondoltam volna,hogy ez egyszerű dolog,mert megvan minden papír,de mégsem,ott lehetnek gondok.

2020. febr. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben, de ha a vállalat HR-ese, könyvelője elküldi az államkincstár felé, attól az állam még ülhet rajta? Ez lenne a kérdésem. Mert ha csak ebben a hónapban kaptam pénzt, jövőhónpban pedig nem látok semmit, mert ül rajta az állam, akkor sürgősen kell valamit keresnem
2020. febr. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!