Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosoknak oda kell csusztatni...

Orvosoknak oda kell csusztatni a boritekot videki korhazban? Mennyit kell adni, hogy ne szarjaj le az embert?

Figyelt kérdés
2020. febr. 11. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez változó. Van aki 10-20ezerért már nagyon kedves, de lehet 50 ezer is, nem haragszanak meg.
2020. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Változó. Városon belül is változó. Van, amelyik intézményben ez nem divat, nem szereti a vezetőség. Van, ahol tényleg szinte elvárják.

Az esettől függ az összeg. Egy vizsgálatra nem szoktak szerintem semmit. Műtétnél kb. 50-100 ezer között.

De ilyenkor a többi beteggel meg lehet beszélni, és abból látod, hogy mi a szokás az adott helyen.

Mondjuk utólag szokták adni, szóval nem ezen múlik, hogy leszarnak-e. Inkább az számít, hogy kinek a betege vagy. Máshogy bánnak x professzor betegével, mint a kis kezdő orvoséval. Sajnos.

2020. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Orvos vagyok. Semmit nem kell adni. A Magyar Orvosi Kamara újonnan megválasztott vezetése teljesen hálapénz ellenes, orvosok tömegei szeretnék a hálapénz teljes tiltását, a hálapénz nem csak nektek rossz, hanem nekünk is. Továbbá nem fogsz érte jobb ellátást kapni, amit el lehet érni vele, hogy esetleg hamarabb leszel megműtve, vagy kedvesebbek lesznek veled.


Professzor betege vs rezidens betege... Nos a poén az, hogy tök mindegy. Mind a kettővel effektíve a rezidens foglalkozik, mert a prof nem ér rá. A különbség csak annyi, hogy én személy szerint a prof korrupt hálapénzes betegeit utáltam, mert utálok jópofizni, meg gyűlölöm ezt a prof betege típusú vip szemléletet. A sajátjaimat meg általában szeretem. Ó és volt olyan, hogy bizony-bizony a VIP beteg vizsgálata maradt el, pont azért, mert nagy baja nem volt, én meg életveszélyes állapotban lévő betegeket láttam el, a hülyeségekre meg nem maradt időm, a tipikus prof meg sz.rik bele a betegeibe.

2020. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

3: Ez sajnos nem így van. Van, ahol elvárják a pénzt. Persze nem az orvos mondja, hanem az asszisztense. És érdekes, akkor lesz hirtelen időpont a műtétére, miután lezajlott ez a beszélgetés. :D

Ahol én voltam kórházban egy műtét miatt, ott bejártak a professzorok, sőt! Szinte csak ők jártak be a beteghez közvetlenül. Sokan, azt se tudták, hogy ki az orvosuk, mert egyetlen egyszer sem jött oda hozzájuk.

És ne a beteget utáld. Erről az orvosok tehetnek. Nekik kéne maguk között olyan szabályokat hozni, vagy az intézményvezetőnek, hogy tilos elfogadni. A beteg nem azért ad, mert adni akar. Ott adnak, ahol muszáj. Már csak azért is, mert az orvosnak annyira nem sok az a pénz, mint amennyire a betegnek hiányzik.

2020. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
SEHOL nem muszáj adni. SEHOL! Az, hogy egy halasztható műtétre várni kell mindenhol teljesen normális, itthon egyébként nem is kell sokat várni. Hálapénzt előre adni pont az a kategória, mint lefizetni a rendőrt. Szóval részemről az előre hálapénzt adó beteg egy korrupt gerinctelen bunkó éppen olyan rossz, mint az azt elfogadó vén pénisz kolléga.
2020. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

5: De kell adni! Nyilván nem mindenhol, meg mindenkinek. De sokan elvárják. Te még nem voltál kiszolgáltatott beteg. Persze, nem előre. De előre tudják, hogy adni fogsz-e. Illetve, ha utólag nem adsz és visszakerülsz, akkor már máshogy viselkednek veled.

Na, ezért van az egész, amilyen te is vagy. Ne kend a betegre!

2020. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy vasat sem kell adni.Főleg nem előre.Adjál neki egy kis ajándék csomagot,ha úgy gondolod.

Sajnos többször kerültem kórházba az utóbbi években .

Életveszélyben kerültem a sűrgősségire.A osztályról hívták le hozzám a szakorvost.Azonnal intézkedett,másik kórházba szállitottak azonnal,mert itt pár órán belül meghaltam volna .A nejem elszállitásom után kis boritékkal szerette volna megköszönni az intézkedését .A dr nő finoman kirúgta az irodából. Majd jött ki bocsánatot kérni,hogy ilyen durva volt. Ő életet akar menteni,mondta.

2 hét múlva volt lehetőségem újra találkozni vele.

Egy kis ajándékcsomagot sikerült vele elfogadtatnom .

Közép korú sebész csinál egy daganat eltávolítást .

Varrat szedés után,én is igyekeztem a zsebébe csúsztatni a boritékot.Ne sértsen már meg,és nyomta el a kezemet .

2. alkalommal voltan egy profnál vizsgálatra,vélemény kérésre .(nem magán rendelésen ! )Már az első vizsgálat is

30 percnél tovább tartott.Ki írta nekem a gyógyszereket,és leendő gyógyszereket. 1 év elteltével várt vissza kontrollra .Most sem sajnálta rám az idejét .

Neki is 1 ajándék csomagot vittem.Átadáskor a következőt mondta. " Meg van maga bolondulva ? " Megértem rábeszélni,hogy fogadja már el.

A kórházban bentlétem alatt láttam kinek van orvosa .

Őket mindig ki is kerülték vizitkor.De még a nővérek is csak a kötelezőt csinálták.Hozzám minden orvos odajött,majd nem úgy nézett ki,én vagyok a privi beteg.

Akik igazán megérdemelnek valami kis mellékest,de ez ne pénz legyen.Kávé,csokoládé,stb

Ők azok akik segitenek mindenben a betegeken !!

Az orvos még 1 pohár vizet sem ad .Őt nem érdekli ,hogy órák hosszat bent vagy a húgyos,szaros pelenkában.

Nem érdekli eszel,vagy nem eszel.

1 nő rokonunkat kisérgettük vizsgálatokra,ami mell műtéttel végződött.Egyedül álló volt,jó anyagiakkal.

100000 nyomott a dokinak műtét előtt.Mentünk vissza kontrollra,a folyosón találkoztunk a dokival.

Kontrollra jöttünk. Mi is volt a hölggyel ? Nem emlékezett már semmire sem. Hiába mondtuk,nem kell annyit adni,akkor sem lesz jobb. Hordtuk kemóra is . Majd kontroll vizsgálatra .Belépve a rendelőbe,látom jól van,szedje a gyógyszereit ezután is . A hölgy átadott egy bonbont,melyben 1 húsz ezres volt . A dr nő talán keveselte,és ott akkor adta is át az aszisztensének .

DE dr nő bent a bonbonban az ajándéka ! Akkor adja csak vissza,és már nyúlt is érte .

Magánba meg mindig annyit kell fizetni,amennyit az orvos kér. Az idős orvosok várják l a jattot .

Ha lehet fiatal orvost választok,mert ők sok újat tanultak,folyamatosan képzik is magukat.

Ők tudják kezelni az orvosi gépeket is .

2020. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
****Akik igazán megérdemelnek valamit,azok a nővérkék ***
2020. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Azért azt halkan megjegyezném, hogy a nővéreknél most volt béremelés és egy kezdő nővér fizetése most nagyobb, mint egy rezidens orvosé. Viszont az nem kérdés, hogy megérdemlik-e, mert igen, de az orvosokat sem ártana itthon tartani.


Egyébként ami miatt sokan elmennek az pont a hálapénz a korrupt kollégákkal és mégkorruptabb betegekkel, meg a feudális a prof az isten mentalitás.

2020. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a nővérek sem mind szentek :) Én úgy vettem észre, hogy köztük is van mindenféle ember, mint bárhol máshol. Van, aki kifejezetten bunkó. Van, aki normális. És van, aki különösen kedves. Nekem is van ismerősöm, aki egész nap netezik és szarik a munkára :D Meg voltam már úgy látogatóban, hogy ledöbbentem, hogy a többi szobatárs ápolja, mosdatja, eteti a beteget. A nővérkék meg nézik a sorozatot a kis szobájukban.
2020. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!