Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ha 170 cm vagyok...

Szerintetek ha 170 cm vagyok és 49 kg akkor az jónak számít vagy sok rajtam a felesleg?

Figyelt kérdés

2020. febr. 11. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sovány vagy, legalább 54 kg-nak kéne lenned ehhez a magassághoz BMI szerint. Ettől még lehet, sőt valószínű, hogy az izom-zsír arányod rossz, amitől lehet csúnya vagy löttyedt. Ezen nem további fogyással, hanem izomépítéssel, célzott sporttal és tömegnövelő étrenddel lehet segíteni.
2020. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem fogyókúrázok, a hasammal nem vagyok megelégedve
2020. febr. 11. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez már a kórosan sovány kategória. Kb. 63 kg lenne az ideális, de mindenképpen 57 felett.

Kb. 51-52-ig még éppen egészséges. Azalatt már egészségügyi problémáid lehetnek.

2020. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kórosan sovány vagy. Menj orvoshoz, mielőtt valami maradandó betegséget gyűjtesz be.
2020. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Te sovány vagy,mint az agár .
2020. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok a fölösleg, fogyjál úgy 20-30 kilót. (Szarkazmus volt)
2020. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van rajtad felesleg, legalább 10 cm.
2020. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem attól, hogy 49 kg vagyok egyáltalán nem nézek ki soványnak
2020. febr. 12. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem attól, hogy 49 kg vagyok egyáltalán nem nézek ki soványnak"


Pontosan! És ennek az az oka, hogy kevés rajtad az izom. Ugyanis 1 kg zsír sokkal több helyet foglal, mint 1 kg izom, tehát ugyanakkora súllyal lehet valaki vékony (kevés zsír, sok izom) vagy kövér (sok zsír, kevés izom). Tehát abból, hogy hány kg vagy, nem lehet megmondani, hogy van-e rajtad felesleg (de azt igen, hogy az egészséged, sőt az életed védelme érdekében semmiképp nem szabad tovább fogynod).


De ha a kevés izom, sok zsír állapotban vagy (amit onnan veszel észre, hogy kicsi a súlyod, mégse vagy vékony), akkor az nem fog menni, hogy a maradék zsírt leadd, csak az, hogy izmot építs. Kellő erőfeszítéssel valószínűleg el tudod érni, hogy mondjuk 57 kg legyél, mégis vékonyabb, mint most.


Amit emellett még fontos tudnod, hogy valamennyi zsírra szüksége van az emberi szervezetnek, és a női szervezetnek többre, mint a férfinak. Ne hasonlítgasd magad a neten található kiretusált, ideális pózban készített fényképekhez. Ülve, előregörnyedve a csontkollekció modelleknek is hurkás a hasa. Ezen nem lehet változtatni. (Viszont ha gyenge a haránt hasizmod, akkor lehet úgy terebélyes a hasad, hogy közben nincs rajta sok zsír. A haránt hasizom a gerinc egészsége miatt is fontos, úgyhogy ha eddig nem végeztél tartásjavító tornát, akkor érdemes utánanézned.)

2020. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!