Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adják ki a zárójelen...

Miért nem adják ki a zárójelentést?

Figyelt kérdés
Egyik szülőm nem rég hunyt el a Szent Imrében, de most azt közölték, hogy csak egy kérelem kitöltésével és pár ezer ft ellenében kaphatok egy másolatot kb. egy hónap múlva majd. Egy barátomnál akinek nem rég hunyt el az anyja; már másnap megkapták ingyen. Én csak a halottvizsgálati bizonyítványt kaptam meg, azt is csak napokkal később.

2020. febr. 13. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Ne az orvossal beszélj, hanem menj egyenesen az igazgatóhoz, és követeld, hogy azonnal adják ki a zárót.
2020. febr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Részvétem.

De nem lehet, hogy lesz boncolás? És az is számíthat, hogy tartós betegség után (amit a kórházban kezeltek) hunyt el, vagy közvetlen a halála előtt került abba az intézménybe.

2020. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem kértem boncolást, a halál beállta előtt két héttel került be
2020. febr. 13. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kórházban elhunyt beteget boncolnak .

Záró jelentést ezután adnak,a legközelebbi hozzá tartozónak.

2020. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A boncolást nem te kéred. Az intézmény dönti el, hogy szükséges-e a halál okának kiderítéséhez.

Minden intézmény minden osztályán ki van függesztve a betegjogi képviseletet elérhetősége, ott megpróbálhatsz érdeklődni.

De anyukám temetését is csak másfél hét után tudtunk intézni, pedig nem volt boncolás, az addigi papirok igazoltak mindent (rákbeteg volt), és mégcsak nem is a kórházban halt meg.

Viszont mikor "kimenőt" kapott, már nem volt hajlandó vissza menni. (haza jött meghalni) Ezt közöltük a kórházzal is, hogy nem akar vissza menni, ők megértették a helyzetet, és persze a beteget sem kényszeríthetik.

És utána jött a harc a bürokráciával. Mivel elvileg még az osztály betege volt, mert nem végleg engedték haza.

Túl sok tényező van ilyen esetben.

Bár én ezeket nem jártam végig, de első körben osztályvezető főorvos, aztán kórház igazgató, aztán betegjogi képviseletet.

Vagy vársz egy picit türelemmel.

2020. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A boncolást valóban nem a hozzátartozó kéri, de ha nem kérelmezed (általában megadják, ha egyértelmű a halál oka), hogy ne legyen, akkor szokott lenni. De akkor sem kérhetnek érte pénzt. És nyilván nem azon a pár ezer forinton van a hangsúly, de nekem az ilyen jellegű dolgok mindig kicsit gyanúsak. Az én családomban, akik kórházban hunytak el, másnap megkaptuk a zárójelentéseket, ingyen.
2020. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy példány zárójelentésre jogosult a család, nem lehet, hogy azt másnak már kiadták?

Egyébként a másolat kiadásának is ingyenesnek kellene lennie, viszont tény, hogy annak kiadását hivatalosan kérvényezni kell. Mondjuk mi itt vidéken nem szoktunk ebből különösebb problémát csinálni.

2020. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!